Czując. Rozmowy o emocjach

Agnieszka Jucewicz
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Czując. Rozmowy o emocjach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka bestsellerowej serii „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” bierze na warsztat emocje i uczucia. W mądrych i poruszających rozmowach z najwybitniejszymi ekspertami od tematu – psychologami i psychoterapeutami (Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Boomem, Cezarym Żechowskim i Andrzejem Depko) wychodzi daleko poza stereotypowe rozumienie roli konkretnych emocji i uczuć w naszym życiu i relacji z innymi, odkrywając ich prawdziwe, głębokie i często nie uświadamiane przyczyny, uwarunkowania i objawy.

Poznajemy poczucie winy/krzywdy, radość, lęk, wdzięczność, złość, zazdrość/zawiść, pokorę, nudę, lęk przed bliskością, wstyd, miłość, przyjemność, poczucie straty, namiętność, euforię, współczucie i smutek z perspektywy jaką daje wiedza i doświadczenie znawców ludzkiej psychiki i, co najważniejsze, w sposób, który pozwala na odkrywczy wgląd we własne przeżycia i emocje. Doskonała lektura będąca również użytecznym narzędziem rozwoju osobistego, samoświadomości i inteligencji emocjonalnej.

To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.
Mikołaj Grynberg
Data wydania: 2022-04-28
ISBN: 978-83-268-3950-4, 9788326839504
Wydawnictwo: Agora
Stron: 328
dodana przez: Catta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Jucewicz Agnieszka Jucewicz
Urodzona w 1976 roku w Polsce
dziennikarka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”, autorka bestsellerów: „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (razem z Grzegorzem Sroczyńskim), „Wybieraj wystarczająco dobrze” oraz „Czując. Rozmowy o emocjach” – rozmów ...

Pozostałe książki:

Czując. Rozmowy o emocjach Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików Żyj wystarczająco dobrze Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego Kochaj wystarczająco dobrze Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei Wybieraj wystarczająco dobrze Bajka o Lęku Tańcząc
Wszystkie książki Agnieszka Jucewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Emocjonalnie głupi rodzice

20.06.2022

Kolejny zbiór rozmów Agnieszki Jucewicz traktuje o uczuciach, każdy wywiad z czołowym polskim psychoterapeutą lub psychologiem poświęcony jest jednej emocji. Poziom rozmów jest różny, najmniej ciekawa jest rozmowa z jedynym cudzoziemcem: prof. Paulem Bloomem traktująca o przyjemności, ale przeważają wywiady mocno inspirujące. Chyba najważniejsza ... Recenzja książki Czując. Rozmowy o emocjach

@almos@almos × 18

Refleksja nad naszymi uczuciami, emocjami i stanami

23.04.2019

Książka „Czując. Rozmowy o emocjach” była moim pierwszym (i na pewno nie ostatnim) spotkaniem z Panią Agnieszką Jucewicz. Na początku bałem się, że lektura będzie żmudna, a tekstu nie będzie można zrozumieć przez zbyt naukowe słownictwo (jak to bywa w większości książek psychologicznych), jednak było zupełnie inaczej. Autorka, w przystępny dla ... Recenzja książki Czując. Rozmowy o emocjach

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-07-11
7 /10
Przeczytane Psychologia i rozwój osobisty

Agnieszka Jucewicz, dziennikarka w swojej książce „Czując. Rozmowy o emocjach” rozmawia z najlepszymi polskimi psychologami o emocjach, które towarzyszą nam w życiu. Są to m.in.: zazdrość i zawiść, strach, namiętność, strata.

Każdy rozdział to rozmowa z pojedynczym psychologiem o jednej emocji. Czyta się je łatwo. Mimo, że są te tematy psychologiczne, naukowe, to wszystko jest przedstawione w sposób bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego.

Książka jest warta przeczytania, polecam ją ludziom otwartym i wychowującym dzieci. Znakomicie zostało pokazane, jak ważne jest wychowanie dziecka przez świadomych emocjonalnie rodziców.

Po tej lekturze mam wrażenie, że wszystko znowu sprowadza się do edukacji. Nieświadomi emocjonalnie ludzie wychowują dzieci, którym nieświadomie wyrządzają krzywdę, bo nie umieją inaczej, bo sami zostali tak wychowani. A to z kolei rodzi kolejne pokolenie, które tak samo wychowuje swoje dzieci i kółko się zamyka. Jeśli pochodzimy z takiej rodziny, a w życiu trafimy na kogoś mądrego lub sami zaczynamy szukać, że coś jednak było nie tak w naszym domu, czy związku, to możemy to przerwać. Dobrze zostało pokazane, jak ważne są dobre emocje w życiu człowieka, jak kształtują nas jako dorosłego i jak to jest ważne, żeby „wypuścić” w świat świadomego, pewnego siebie i zdrowego emocjonalnie człowieka. Z moich obserwacji wynika, że takich ludzi jest jednak mniejszość. Polecam.

× 11 | Komentarze (1) | link |
@WolneLitery
2019-03-28
10 /10

Jedna z najpiękniejszych książek z tego roku jaką miałam okazję
czytać. I poza pięknym tekstem, bogatym i prawdziwym, oplatają ją
również przepiękne ilustracje! I podczas czytania już sama nie wiem co
podziwiałam bardziej, teksty czy obrazki!

W książce znajdziecie rozmowy o emocjach i już sama autorka na wstępie
nam mówi, że na tej książce chyba się nie skończy, bo w końcu emocji
jest tak wiele! Tak dużo można o nich mówić i tak ważne są dla nas i
dla otaczającego nas świata. Czy łatwo jest powiedzieć czym jest
wdzięczność, zazdrość, współczucie czy przyjemność? Zdecydowanie NIE!
To jest książka, którą warto mieć na swojej półce. Do której cały czas
możecie wracać i próbować coraz to lepiej zrozumieć uczucia. Może
spotka Was lub bliską Was osobę strata i nie będziecie wiedzieli jak
ją określić i jak sobie z nią pomóc? Rozmowa z Panią Ewą Chalimoniuk
na pewno Wam pomoże!

W książce mamy 17 rozdziałów, 17 uczuć i 17 ważnych i istotnych
rozmów. Rozmów z psychologami, psychiatrami, z seksuologiem. Dla mnie
jest to książka "do przerobienia". Taka, która nam samym pomoże, która
ułatwi i, która nada nam kierunek działania. Ja szczerze będę
wyczekiwała na jej kontynuację! W końcu o uczuciach i emocjach można
mówić i mówić...

× 2 | link |
@autodydaktyczna
2023-10-15
6 /10
Przeczytane
@ada.tka
@ada.tka
2023-01-22
6 /10
Przeczytane
@yantri
2022-12-25
7 /10
Przeczytane
@ale.babka
2022-07-06
10 /10
Przeczytane
@almos
2022-06-20
8 /10
Przeczytane ebook psychologia
@weronika_mazurek
2022-04-13
8 /10
Przeczytane
@gabii.hey
@gabii.hey
2021-07-18
7 /10
Przeczytane
@madziab86
2019-12-29
7 /10
Przeczytane
@czytunia
@czytunia
2019-12-23
8 /10
Przeczytane Legimi Psychologia 2019
@snaky_reads
2019-04-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Prawdziwa miłość ma na uwadze dobro drugiej osoby. Jeśli to dobro oznacza, że osoba, którą kochasz, nie chce z tobą być, to miłość każe ci pozwolić jej odejść.
Życie generalnie nie ma sensu i jest pełne cierpienia, ale na tym polega człowieczeństwo, że możemy mu sens nadawać.
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu: na geny, na to, w jakiej rodzinie się urodziliśmy, więc zamiast pogrążać się w czarnej dziurze wstydu i gorszości, lepiej godzić się z tym, czego zmienić nie możemy, i skupić się na tym, co mamy dobrego, fajnego.
Zazdrość obu płciom była potrzebna do tego samego, chociaż wykształciły one różne strategie obchodzenia się z nią. W dużym uproszeniu: mężczyźni są częściej zazdrośni o seks, bo ewolucyjnie nie opłaca im się wychowywać nie swojego potomstwa, a kobiety – o uczucia. W ten osób pilnują, żeby nie stracić opiekuna – swojego i dzieci.
Przychodzi pacjent i mówi: „Boję się Brukseli” ? Nie wprost, ale jak schodzi na temat: „Co słychać w pani/pana świecie ?” – to już jest gotów powiedzieć, że boi się imigrantów. Przyjaźnię się z Syryjczykiem, który od trzydziestu lat mieszka w Polsce. I on, przemiły, mądry człowiek, wykładowca na jednej z wyższych uczelni, mówił mi, że w pewnym mieście w Polsce w czasie spotkania z mieszkańcami odezwała starsza pani i powiedziała: „Przez takich jak pan musiałam zmienić zamek w drzwiach, bo wy mordujecie, gwałcicie, rabujecie!”. On ją zapytał: „Skąd pani to wie ?”, ona na to: „Ksiądz na kazaniu powiedział”. „A ilu mieszka w pani mieście Syryjczyków?” – zapytał ją, no i okazało się, że nie ma ani jednego. Z takimi lękami jednak rzadko ludzie trafiają do terapeuty. Raczej będą zwolennikami lub członkami partii, która najpierw wskazuje, że „jest się czego i kogo bać”, więc wzbudza lęk albo go wzmacnia, a potem mówi: „Przyłącz się do nas, my cię ochronimy”.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl