Czynny żal jako instrument polityki kryminalnej wobec sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych

Agnieszka Legutko-Kasica
Czynny żal jako instrument polityki kryminalnej wobec sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia instytucję czynnego żalu zarówno z prawa karnego materialnego, jak i prawa karnego skarbowego. Przeznaczona jest zwłaszcza dla praktyków prawa. Składa się z sześciu merytorycznych rozdziałów. Podjęto w niej próbę stworzenia jednolitej definicji czynnego żalu. Instytucje czynnego żalu w obu kodeksach przedstawione zostały na zasadzie porównawczej. Na kanwie tego omówiono korzyści płynące z instytucji czynnego żalu, po spełnieniu odpowiednich warunków, czego efektem jest między innymi zaoszczędzenie kosztów postępowania. Podkreślono również, że w wypadku instytucji czynnego żalu z Kodeksu karnego skarbowego dobrodziejstwem jest całkowita rezygnacja z ukarania sprawcy. Powyższe opracowanie zostało też wzbogacone o badania naukowe. Czynny żal nie jest instytucją martwą, o czym świadczyć może fakt, że w społeczeństwie wzrasta świadomość jej istnienia. Ma to związek z zakończeniem postępowania w krótszym terminie i odzyskaniem należności publicznoprawnych na rzecz Skarbu Państwa.
Data wydania: 2021-05-25
ISBN: 978-83-8159-457-8, 9788381594578
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Prawo
Stron: 390
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Legutko-Kasica mgr Agnieszka Legutko-Kasica, absolwentka studiów doktoranckich na w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Czynny żal jako instrument polityki kryminalnej wobec sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czynny żal jako instrument polityki kryminalnej wobec sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe