Dawne Wojsko Polskie Od Piastów do Jagiellonów

Tadeusz Nowak
Dawne Wojsko Polskie Od Piastów do Jagiellonów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Bogato ilustrowany album - informator o przedrozbiorowych dziejach Wojska Polskiego, jego bitwach, uzbrojeniu, wyposażeniu, umundurowaniu itp. Poszczególne rozdziały obejmują czasy Piastów, Jagiellonów, królów elekcyjnych, okres upadku państwowości za Sasów i nieudaną próbę odbudowy kraju i wojska przez Stanisława Augusta. Zrozumienie i przyswojenie treści książki ułatwiają kolorowe mapy i schematy, przedstawiające ważniejsze kampanie i bitwy, o których jest mowa w książce, oraz liczne ilustracje. Składają się na nie portrety wybitnych dowódców i królów polskich, rysunki pokazujące ubiór i uzbrojenie Wojska Polskiego w poszczególnych okresach, dawne ryciny przedstawiające bitwy i oblężenia, wreszcie fotografie i plany zachowanych zabytków budownictwa obronnego.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-11-10371-9, 9788311103719
Wydawnictwo: Bellona

Autor

Tadeusz Nowak Tadeusz Nowak
Urodzony 11 listopada 1930 roku w Polsce (Wietrzychowice)
Tadeusz Nowak – polski poeta i prozaik, tłumacz m.in. literatury rosyjskiej i węgierskiej.

Pozostałe książki:

Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia Poezja naszego wieku Muzyka płynąca z wierszy Dawne wojsko polskie. Epoka Piastów i Jagiellonów
Wszystkie książki Tadeusz Nowak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dawne Wojsko Polskie Od Piastów do Jagiellonów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dawne Wojsko Polskie Od Piastów do Jagiellonów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl