Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

autor: Mick O'Hare
Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?
3.13
Ocena 3.13 na 5 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Wyjątkowa książka - 115 różnorodnych pytań z życia wziętych wraz z wyczerpują...
Wyjątkowa książka - 115 różnorodnych pytań z życia wziętych wraz z wyczerpującymi odpowiedziami. To nie monolog jakiejś mądrej głowy! Tekst tętni życiem, mieszanką stylów i sposobów myślenia - napisało go wielu pasjonatów z całego świata, którzy odpowiadając na pytania czytelników "New Scientist"...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788361428091
Wydawnictwo: Insignis Media
Napisz swoją opinię

Opinie

@Kasiasnoopy
@Kasiasnoopy 2011-09-13
Przeczytane (2011-09-13)
Jak w poprzedniej wypowiedzi spodziewałam się czegoś innego i się zawiodłam. Myślałam,że będzie to szereg pytań z jasnymi odpowiedziami który każdy zrozumie. tymczasem zamiast uzyskać odpowiedź, patrzymy na jakieś zawiłe wywody i sprzeczki czyja to teoria nie jest słuszna i w końcu nie dostajemy żadnej odpowiedzi. Książka była dla mnie męcząca i irytująca. Przeczytałam, ale wiele odpowiedzi ominęłam. Najbardziej z książki podobała mi się "animacja" pingwinka prawych górnych rogach :D W skrócie, nie polecam ;) samemu można znaleźć lepsze odpowiedzi na te pytania :)
@curel
@curel 2010-02-18
Przeczytane (2009-06-09)
No i przeczytałam, chociaż przyznam, że nie wszystko. Pomijałam niektóre pytania i nużące monologi, czyli odpowiedzi. Nie polecam tej książki, chyba że dla tych, którzy interesują się biologią, chemią lub fizyką. Opis z tyłu okładki jest za bardzo przesłodzony... Ale mimo wszystko - niektóre pytania był ciekawe i sama się kiedyś nad nimi zastanawiałam. Mam neutralne nastawienie do tej książki.
@bunia
@bunia 2010-12-06
Przeczytane (2010-12-06)
Dobra i ciekawa książka, jednak drażniło mnie powtarzanie tych samych odpowiedzi na niektóre pytania. Niemniej można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy o otaczającym nas świecie.
@Pablopan
@Pablopan 2010-12-31
Przeczytane (2010-12-31)
Spodziewałem się czegoś innego, a tu po prostu przydługie odpowiedzi pełne technicznych szczegółów, książkę czytałem urywkami przez prawie rok, inaczej się nie dało.
@Kiiriana
@Kiiriana 2010-01-03
Przeczytane (2010-01-01)
Tak jak niżej :>
@Shelle_
@Shelle_ 2010-01-03
hehe, ja też
Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

Wyjątkowa książka - 115 różnorodnych pytań z życia wziętych wraz z wyczerpującymi odpowiedziami. To nie monolog jakiejś mądrej głowy! Tekst tętni życiem, mieszanką stylów i sposobów myślenia - napisało go wielu pasjonatów z całego świata, którzy odpowiadając na pytania czytelników "New Scientist", stworzyli ten niezwykły, bestsellerowy zbiór.

Dlaczego śpiące ptaki nigdy nie spadają z drzew?
Czy okna w samolotach muszą być aż tak małe?
Z czego wynika jajowatość jajek?
Co sprawia, że bumerangi wracają?
Po co nam linie papilarne?
I wreszcie, dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

Na pewno nie raz zadawaliście sobie te i podobne pytania - na pierwszy rzut oka proste, często dotyczące zagadnień z życia wziętych. Czy jednak zawsze znajdowaliście satysfakcjonujące odpowiedzi?


Książka, którą trzymacie w rękach, zawiera aż 115 różnorodnych, inspirujących pytań wraz z wyczerpującymi odpowiedziami i wyjaśnieniami.


Udowadnia, że nauka okraszona sporą dawką humoru i zaprzęgnięta do wyjaśniania na pozór banalnych kwestii, staje się znakomitą i niezwykle pouczającą rozrywką. Po jej lekturze stanie się dla was jasne, dlaczego w chwilach zdenerwowania zasycha wam w ustach i co sprawia, że herbata zaparzona z jednokrotnie zagotowanej wody smakuje o wiele lepiej.


Aż trudno się powstrzymać, by nie sprawdzić, dlaczego tuż przed deszczem chmury stają się czarne i jak to jest, że super glue nie klei się do wnętrza własnej tubki.

Współtworzący tą stronę
puchar @Kiiriana @Kiiriana pierwsza opinia