Dobry omen

Dobry omen
4.12
Ocena 4.12 na 5 możliwych
Na podstawie 58 ocen kanapowiczów
Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter - jedynej całkowicie...
Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter - jedynej całkowicie wiarygodnej wróżki - świat skończy się w sobotę. Dokładnie mówiąc: w najbliższą sobotę. Jeszcze dokładniej: zaraz po kolacji. A wieczorem zerwą się armie Nieba i Piekła. Zapłoną morza ognia. Księżyc okryje się krwawym c...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788376481142
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Napisz swoją opinię

Opinie

@Senthe
@Senthe 2008-08-06
Przeczytane (2008-08-06)
Właśnie Gaimana był pomysł, a Pratchetta większość wykonania, co niestety rzutuje na jakość książki. Dużo lepsza byłaby, gdyby napisał ją sam Gaiman, nie mieszając w to nieszczęsnego PTerry'ego. A tak występuje wyraźna rozbieżność między stylem a treścią.Nie sugerujcie się "Dobrym Omenem", prawdziwy Pratchett ze Świata Dysku pisze dużo, dużo lepiej i zupełnie inaczej. Nie zniechęcajcie się do niego!Sama książka jest naprawdę niezła, pomysły też przemyślane i niegłupie, ale duet Pratchett-Gaiman jednak nie pomaga ani jednemu, ani drugiemu w "wyrażaniu siebie". Pratchett potrafi obudować genialny pomysł na akcję warstwami humoresek, nastrojów, klimacików, w które można się radośnie, rozrywkowo zagłębiać, jednocześnie nie tracąc poważniejszych i głębszych wątków. Gaiman to typowy storyteller i opiera się na ciekawych pomysłach, akcji, nietypowych rozwiązaniach sztampowych sytuacji. Dlatego w "Dobrym Omenie" wyraźnie wyczuwalna jest pewna, hmm, dwoistość intencji piszących.
TO
@toomex 2011-07-15
Przeczytane (2011-07-15)
Książka nie jest zła, ale... No właśnie, ale po przeczytaniu niemal wszystkich książek cyklu Świata Dysku i kilku książek Gaimana, spodziewałem się czegoś lepszego. Czytając "Dobry Omen" uśmiechnąłem się parę razy, ale Terry pisał jak gdyby "nie był u siebie". Stylu Gaimana jakoś nie mogłem się dopatrzeć, ale to pewnie dlatego, że czytałem tylko 2 jego książki. Jest parę niedociągnięć w tłumaczeniu i dosyć sporo przypisów tłumacza, z powodu wielu typowo brytyjskich gier słownych. Tym niemniej "Dobry Omen" czyta się przyjemnie, choć nie porywa on tak jak dzieła autorów osobno.
@banan
@banan 2008-09-17
Przeczytane (2008-09-17)
Wśród tych wszystkich krytycznych komentarzy czuje się jakaś taka inna... Problem w tym, że do twórczości Terry'ego Pratchetta oraz Neila Gaimana podchodzę bezkrytycznie, a co za tym idzie, książkę napisaną przez obydwu uznaję za przejaw absolutnego geniuszu, zarówno pod względem formy, jak i treści. Poleciłabym wszystkim, ale mojej oceny przy najszczerszych chęciach nie da się uznać za obiektywną ;)
@ranisz
@ranisz 2007-05-31
Przeczytane (2007-08-07)
To ja też od siebie coś dołożę :) Wg mnie niezależnie czy zaczniesz od Dobrego Omenu czy od Koloru Magii (pierwszy tom Świata Dysku) będziesz się bawić doskonale.Dobry Omen jest specyficzny, jest to po prostu apokalipsa w krzywym zwierciadle. Bardzo dobre i bardzo zabawne.
@enedtil
@enedtil 2010-01-11
Przeczytane (2007-07-28)
“Dobry Omen” – ciekawe połączenie dwóch różnych stylów. Paradoksy, absurd, szaleni bohaterowie + elementy grozy, ludzkie lęki. Dla mnie książka jest naprawdę świetna. Dobry humor, ciekawe wątki, śmieszne dialogi … i koniec świata oczywiście ;)
@SYSTEM
@SYSTEM 2007-05-31
Przeczytane (2009-01-03)
Wszyscy dookoła zachwycają się Pratchett'em, to może i ja powinnam go poznać? Chwyciłam za "Dobry Omen" i nie znalazłam nic, czym można by się zachwycić. Nie lubię Pratchett'a, zraziłam się. Jestem inna?
@divide
@divide 2009-02-15
Przeczytane (2011-04-09)
A może to kwestia tłumaczenia? Ja czytałem w oryginale i jestem absolutnie zachwycony. (Może poza słabą końcówką, ale ja zawsze jestem zawiedziony końcówką, więc to się nie liczy.)
@cezio
@cezio 2007-09-01
Przeczytane (2007-09-01)
Według mnie, kiepska książka. Humor prostacki i chyba do docenienia tylko dla kogoś, kto wielbi się w 'Egzorcyście' i 'Omenie'. Inaczej pisząc - dość hermetyczna.
@szumo
@szumo 2007-05-31
Przeczytane (2007-08-07)
Nie tyle inna, co po prostu Dobry Omen to nie najlepsza rzecz popełniona przez Pratchetta. Zacznij od Świata Dysku - w miarę możliwości od początku nie wyrywkowo.
@Craen
@Craen 2011-07-13
Przeczytane (2011-07-13)
Apokalipsa w najlepszym wydaniu. Podoba mi się połączenie stylów obu autorów, w tej książce zebrali, to co sprawia, że ich twórczość ma tylu fanów ;)
Autorzy
Terry Pratchett
Data urodzenia: 28-04-1948 Miejsce urodzenia: Beaconsfield, Buckhinghamshire, Wielka Brytania Angielski pisarz. Autor prześmiewczych powieści fantasy dziejących się w Świecie Dysku. Debiutował jako...
Inne książki:
Książka Prawda
Książka Warstwy wszechświata
Książka Eryk
Książka Eryk
Książka Świat Dysku - Mappa będąca jedyną Wierną y zwykle Dokładną Mappą fantastycznego y magicznego świata Dysku : dzieło Terry'ego Pratchetta & Stephena Briggsa "De Chelonian Mobile"
Współtworzący tą stronę
puchar @SYSTEM @SYSTEM pierwsza opinia