Opinia na temat książki Dobry omen

TO
@toomex · 2011-07-15 18:22:28
Przeczytane
Książka nie jest zła, ale... No właśnie, ale po przeczytaniu niemal wszystkich książek cyklu Świata Dysku i kilku książek Gaimana, spodziewałem się czegoś lepszego. Czytając "Dobry Omen" uśmiechnąłem się parę razy, ale Terry pisał jak gdyby "nie był u siebie". Stylu Gaimana jakoś nie mogłem się dopatrzeć, ale to pewnie dlatego, że czytałem tylko 2 jego książki. Jest parę niedociągnięć w tłumaczeniu i dosyć sporo przypisów tłumacza, z powodu wielu typowo brytyjskich gier słownych. Tym niemniej "Dobry Omen" czyta się przyjemnie, choć nie porywa on tak jak dzieła autorów osobno.
Ocena @toomex:
Data przeczytania: 2011-07-15
Dobry omen
11 wydań
Dobry omen
Terry Pratchett, Neil Gaiman
{}7.9/10
Koniec świata jest już blisko! W serialu na podstawie niebiańsko udanej i piekielnie zabawnej powieści Pratchetta i Gaimana wystąpią David Tennant, Michael Sheen, Jon Hamm, Frances McDormand i Benedi...
Komentarze

Pozostałe opinie

Apokalipsa w najlepszym wydaniu. Podoba mi się połączenie stylów obu autorów, w tej książce zebrali, to co sprawia, że ich twórczość ma tylu fanów ;)

A może to kwestia tłumaczenia? Ja czytałem w oryginale i jestem absolutnie zachwycony. (Może poza słabą końcówką, ale ja zawsze jestem zawiedziony końcówką, więc to się nie liczy.)

spodziewałam się iloczynu geniuszu obu twórców, albo przynajmniej sumy. zawiodłam się. jak na taki duet książka jest mocno przeciętna.

Wszyscy dookoła zachwycają się Pratchett'em, to może i ja powinnam go poznać? Chwyciłam za "Dobry Omen" i nie znalazłam nic, czym można by się zachwycić. Nie lubię Pratchett'a, zraziłam się. Jestem in...

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe