Dodaj im skrzydeł! Jak najlepsi liderzy wyzwalają potencjał swoich współpracowników

Liz Wiseman, Greg Mckeown, Greg McKeown, Liz Wiseman
Książka Dodaj im skrzydeł! Jak najlepsi liderzy wyzwalają potencjał swoich współpracowników
Książka Dodaj im skrzydeł! Jak najlepsi liderzy wyzwalają potencjał swoich współpracowników
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Sztuka uskrzydlania i techniki lotu

Poznaj niezwykłe sposoby przyciągania talentów
Odkryj genialne metody motywowania
Otwórz się na nieznane tajniki wyzwalania potencjału
Stosuj złote zasady stawiania wyzwańAutorom udało się w genialny sposób opisać najistotniejsze, aczkolwiek niezgłębione zjawisko - w jaki sposób liderzy wyzwalają w innych ludziach mądrość oraz potencjał. Ten praktyczny zarys jest obowiązkową lekturą dla tych, którzy dążą do przewodzenia w gospodarce opartej na wiedzy.

C. K. Prahalad,
profesor honorowy Paul and Ruth McCracken w Ross School of Business
na Uniwersytecie MichiganFascynująca książka, która ukazuje, jak sposób myślenia kształtuje przywództwo ludzi. Ta książka już na zawsze zmieni nasz sposób myślenia o przywództwie.

Carol Dweck,
profesor psychologii Lewis and Virginia Eaton z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Stanforda


Czy leci z nami lider?
Postawmy sprawę jasno. Możesz zostać genialnym szefem i inspirującym liderem, dodającym swoim pracownikom skrzydeł oraz zachęcającym ich do rozwijania swoich możliwości. Możesz też być bezdusznym tyranem, narzucającym swoje zdanie i nieznoszącym sprzeciwu. Wybór należy do Ciebie.

Ciągle się wahasz? Zrób bilans zysków i strat:


Lider dodający skrzydeł
Gdy tylko wchodzi do pokoju, pomysły spontanicznie rodzą się w głowach i unoszą w powietrzu, a problemy znajdują rozwiązanie. To lider, który inspiruje współpracowników do wykorzystania swoich możliwości w celu dostarczenia rezultatów wykraczających poza oczekiwania.


Lider podcinający skrzydła
Ma wypracowane sposoby na drenowanie inteligencji i mordowanie potencjału w ludziach dokoła siebie. Zawsze musi być najmądrzejszy na sali. Jest zabójcą pomysłów i wysysaczem energii, który trwale wpływa na zmniejszenie talentu oraz zaangażowania innych.


Podjąłeś decyzję?
Biznes nie znosi próżni i niecierpliwie czeka na liderów, którzy zreorganizują metody zarządzania ludźmi. Oto książka dostarczająca narzędzi, dzięki którym nie nabierzesz złych nawyków w zarządzaniu, a jeśli jakieś posiadasz - szybko się ich pozbędziesz. Pozwoli Ci zdobyć umiejętności, które sprawią, że z łatwością podejmiesz się większej liczby zadań przy mniejszej ilości zasobów. Nauczysz się rozwijać i przyciągać talenty, wydobywać nowe pomysły oraz kumulować energię do stymulowania zmian organizacyjnych i wprowadzania innowacji.Pomyśl, co możesz osiągnąć, kiedy zdołasz wykorzystać całą energię oraz mądrość, jakie są wokół Ciebie!Jaka jest wspólna cecha każdego odnoszącego sukcesy dyrektora generalnego oraz dyrektora finansowego? Każdy z nich jest Szefem dodającym skrzydeł. Dowiedz się, w jaki sposób zmieniają świat z pomocą innych ludzi.

John Doerr,
główny udziałowiec firmy Kleiner Perkins Caufield and ByersWszyscy kiedyś znaliśmy Szefów dodających skrzydeł - ludzi, którzy wydobywają ze wszystkich dokoła siebie to, co najlepsze, a nie najgorsze. Są oni największym bogactwem każdej firmy. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób stać się człowiekiem dodającym skrzydeł albo przeobrazić innych w prawdziwie dodających skrzydeł - czytaj dalej. Jeżeli chcesz wzbogacić swoją własną karierę lub wzmocnić swoją firmę - czytaj dalej.

Kerry Patterson,
współautor bestsellera Sztuka negocjacji. Jak prowadzić rozmowy ważne, trudne i decydująceW trakcie ponad trzydziestu lat pracy przy ocenianiu menedżerów było dla mnie jasne, że niektórzy spośród nich osiągnęli znacznie więcej niż pozostali, jednakże nie zawsze było jasne, dlaczego tak się dzieje. Wiseman oraz McKeown przedstawiają nowatorską oraz przekonującą analizę tego, w jaki sposób Szefowie dodający skrzydeł wytwarzają wartość, podczas gdy inni ją niszczą.

Tom Friel,
były dyrektor generalny oraz prezes zarządu firmy Heidrick and StrugglesSpostrzeżenia Liz Wiseman oraz Grega McKeowna są pomocne, praktyczne i sensowne. Każdy lider, który chce, by jego zespół wykonał więcej pracy z wykorzystaniem tej samej (lub mniejszej) ilości zasobów, uzna tę książkę za dar z nieba oraz cenne źródło wiedzy.

Dave Ulrich,
profesor w Ross School of Business na Uniwersytecie MichiganKsiążka ta przemówi do każdego dyrektora generalnego czy też dyrektora finansowego. Szefowie dodający skrzydeł wydobywają tak wiele ze swoich ludzi, że w istocie podwajają siłę roboczą bez dodatkowych kosztów.

Jeff Henley,
prezes zarządu firmy Oracle CorporationOd czasu do czasu pojawia się jakaś książka, która zmusza nas do zadania sobie istotnych oraz trudnych pytań. Dodaj im skrzydeł to właśnie taka książka. Dodaj im skrzydeł wzywa nas do wyobrażenia sobie zdecydowanie bardziej produktywnej przyszłości dla naszych organizacji - co wymaga wyzbycia się pewnych zachowań, które pomogły nam wspiąć się na szczyt.

Tim Brown,
dyrektor generalny w firmie IDEOTa zajmująca oraz wywrotowa książka zadaje zasadnicze pytanie: "W jaki sposób możemy rozwijać oraz wykorzystywać ludzki talent, aby poradzić sobie z istotnymi problemami naszych czasów?". Zmusza nas do ponownego zastanowienia się nad naszymi starymi założeniami.

Gareth Jones,
profesor na gościnnych wykładach na IE Madrid
oraz współautor książki Dlaczego ktoś miałby Cię uważać za swojego przywódcę?Oto słynne sformułowanie Lincolna dotyczące dylematu: "W jaki sposób liderzy wydobywają z nas »lepszą stronę naszej natury«?". Dodaj mi skrzydeł przybliża do odpowiedzi na to fundamentalne pytanie dotyczące przywództwa bardziej niż jakakolwiek książka, którą czytałem w ostatnich latach.

Warren Bennis,
profesor honorowy oraz profesor na Uniwersytecie Południowej Karoliny,
autor książki Droga lidera. Klasyczna nauka przywództwa
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-246-3012-7, 9788324630127
Wydawnictwo: One Press, Helion

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dodaj im skrzydeł! Jak najlepsi liderzy wyzwalają potencjał swoich współpracowników aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dodaj im skrzydeł! Jak najlepsi liderzy wyzwalają potencjał swoich współpracowników. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe