Dowody i postępowanie dowodowe w prawie podatkowym

Dariusz Strzelec
Dowody i postępowanie dowodowe w prawie podatkowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opracowanie, choć ma charakter rozprawy naukowej, wskazuje konkretne problemy, które po latach obowiązywania ordynacji podatkowej ujawniły się w praktyce orzeczniczej, i przedstawia propozycje ich rozwiązania. Sformułowano w nim wnioski o charakterze ogólnym, związane ze stanem aktualnych przepisów i oceną sposobu ich stosowania, oraz postulaty de lege ferenda dotyczące kształtu poszczególnych unormowań proceduralnych w tym zakresie. Przedmiotem analizy są nie tylko regulacje prawne odnoszące się do dowodów i postępowania dowodowego, ale także najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Publikacja przybliża również unormowania dotyczące omawianej tematyki obowiązujące w innych państwach. W książce omówiono m.in. takie zagadnienia jak: ? - obowiązek wyjaśnienia stanu faktycznego, ?- sposób gromadzenia i przeprowadzania dowodów, ?- obowiązki organów podatkowych w zakresie gromadzenia materiału dowodowego, ?- uprawnienia strony w postępowaniu dowodowym, ?- dobór i wykorzystanie środków dowodowych, ?- rozstrzyganie wątpliwości pojawiających się w związku z oceną dowodów.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-264-8070-6, 9788326480706
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 464

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dowody i postępowanie dowodowe w prawie podatkowym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dowody i postępowanie dowodowe w prawie podatkowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl