Opinia na temat książki Dracula

@Goszka @Goszka · 2014-12-24 04:40:30
Fantastyczna powieść, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Każdy kojarzy historię Draculi w tej lub innej formie, ale oryginał jest tylko jeden. Bram Stoker pokazał swoim czytelnikom listy i strzępy dzienników, które wykreowały zapomniany w dzisiejszych czasach wizerunek krwiopijcy. Zimny, pozbawiony skrupułów morderca został wyparty przez błyszczące, piękne i zakochane wampiry. Chociaż legenda doczekała się wielu wersji, to jednak żadna nie dorasta do pięt archetypowi. Polecam "Draculę" wszystkim fanom horrorów i utworów gotyckich. Zdecydowanie warto - pięknie napisana, dostarczająca rozrywki powieść. Nie spodziewałam się, że XIX-wieczna proza Brama Stokera aż tak przypadnie mi do gustu :).
Ocena @Goszka:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Dracula
Dracula 8.6 /10
Bram Stoker, M. Stocks
Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Dracu...
Komentarze

Pozostałe opinie

Piękna klasyka, którą trzeba znać. Kiedyś wampiry budziły strach i szacunek, a teraz... błyszczący, brokatowy i ugłaskany Edward ze Zmierzchu.... eh

@danielor @danielor

Skrócona wersja "Draculi" dla tych którzy nie są pewni czy przeczytać czy też nie. Polecam - bardzo szybko się czyta. Głęboko działa na wyobraźnię :)

@edwarella @edwarella

Długo czekałam żeby przeczytać o prawzorze wampira i nie zawiod łąm się. Aby książka się spodobała należy naprawdę wczuć się w klimat ówczesnego świata. Polecam nie tylko wampirologom;)

@Krasnoludek @Krasnoludek

dobra, choć nie zachwycająca. klasyka, warto znać, w końcu na jej kanwie powstało pół demonicznego świata ;) i dobrze jest znać "oryginał"

KO
@korba22

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się