Drogi wychowania. Elementarz pedagogii biblijnej

ks. Jan Kochel, ks. Artur Sepioło
Drogi wychowania. Elementarz pedagogii biblijnej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka „Drogi wychowania”, będąca – jak wskazuje podtytuł – elementarzem pedagogii biblijnej, ułożona jest w cyklu 44 tematów podzielonych na 11 rozdziałów (po 4 w każdym rozdziale). Każdy z tematów posiada stałą strukturę: „Czytaj!”, „Rozważaj!”, „Módl się!” i „Żyj Słowem!”. W ten sposób, czytając (lectio) wybrane teksty biblijne w rytmie lectio divina, będziemy rozważać (meditatio) i modlić się (oratio), by uczyć się krytycznego osądu współczesnej rzeczywistości i dojrzewać w kręgu wartości chrześcijańskich (actio).
Lekturze teksów biblijnych zawartych w książce towarzyszą proste rysunki, refleksy artystycznego czytania Anny Szadkowskiej OV. Autorka nazwała postaci swoich rysunków: Dreptuś – uczeń oraz Wychowawca – nauczyciel, gdyż wiernie towarzyszą naszej lekturze w kolejnych etapach procesu edukacyjnego. Rysunki mogą być pretekstem do rozmowy z dziećmi – uczniami na tematy wychowawcze, a pomostem między teorią a praktyką jest propozycja, która odpowiada patrystycznej funkcji operatio – działaniu (czynowi). Natomiast ks. Artur Sepioło – znany ewangelizator i duszpasterz – podpowiada, jak wcielić w życie założenia pedagogii biblijnej. Dynamice propozycji dydaktyczno-wychowawczej służą również propozycje w ramce – pytania czy problemy sformułowane przez dr Kornelię Czogalik – polonistkę i teolog., a odzwierciedlające najczęstsze postawy dzieci trochę starszych niż te, do których przemówią przygody Dreptusia.

Odbiorcy książki:
– przede wszystkim katecheci, wychowawcy i rodzice, a więc osoby bezpośrednio zainteresowane wychowaniem religijnym dzieci i młodzieży;
– wszystkie osoby, którym zależy na chrześcijańskim wychowaniu młodego pokolenia.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– doskonała pomoc w pracy katechetycznej i duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą, a także w domu w czasie tzw. katechezy rodzinnej,
– publikacja w formule elementarza biblijnego pomoże odbiorcom odnaleźć podstawowe i najprostsze ścieżki wychowania w oparciu o tradycyjne wartości.
Data wydania: 2022-12-02
ISBN: 978-83-8144-730-0, 9788381447300
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 304

Autor

ks. Jan Kochel ks. Jan Kochel
Urodzony 1 lipca 1963 roku w Polsce (Tarnowskie Góry)
prof. dr hab. Jan Kochel – polski duchowny katolicki, kapłan diecezji gliwickiej, profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Specjalizuje się w katechetyceoraz teologii pastoralnej.

Pozostałe książki:

Pedagogia biblijna w katechezie Świadkowie prawdy z tej ziemi „Tak" dla edukacji seksualnej Leksykon katechetyczny
Wszystkie książki ks. Jan Kochel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drogi wychowania. Elementarz pedagogii biblijnej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drogi wychowania. Elementarz pedagogii biblijnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl