Drzewa - jak je rozpoznawać po liściach

Meike Bosch
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Drzewa - jak je rozpoznawać po liściach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwsza i jedyna książka, która pokazuje liście w naturalnej wielkości. 64 najpowszechniej występujące drzewa liściaste i iglaste z lasu, parku i ogrodu. Teraz każdy będzie mógł rozpoznać drzewo. Genialnie proste: wystarczy, że przyłożysz znaleziony liść do zdjęcia w książce, porównasz go z fotografią i już na pierwszy rzut oka wiesz, co to za drzewo – bez obawy, że pomylisz gatunki. Nowatorska forma i maksimum treści: • cechy charakterystyczne liścia, • opis drzewa i mnóstwo cennych informacji, • artystyczny rysunek przedstawiający pokrój każdego drzewa, • ciekawe zdjęcia owoców, szyszek i kory.
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-241-7234-4, 9788324172344
Wydawnictwo: Amber
Kategorie: Ogród, Poradniki
Stron: 112
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drzewa - jak je rozpoznawać po liściach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MariDa
2018-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Rzadko mam w rękach poradniki przyrodnicze z prawdziwego zdarzenia. Wynika to poniekąd z faktu, iż nie miałabym gdzie z nimi spacerować, by lepiej rozumieć czytany tekst. Jednak niedawno trafiłam na poradnik, który bez problemu jestem w stanie zabrać ze sobą i zweryfikować poznawaną wiedzę.

„Drzewa – jak je rozpoznawać po liściach” to zbiór 64-ech najpopularniejszych w Polsce drzew iglastych oraz liściastych, które spotkać można w parku, ogrodzie czy lesie. Oprócz wielu kolorowych ilustracji i równie kolorowych zdjęć, znajdziemy w nim ogrom informacji, takich jak na przykład: czym jest liść, terminy botaniczne czy rozpoznawanie drzew po liściach. To tylko niektóre informacje, którymi pragnie podzielić się z czytelnikiem Meike Bosch – autorka książki. Co jeszcze znaleźć można w tej książce?

Szalenie podoba mi się pomysł umieszczenia w książce liści w naturalnych ich wymiarach. Jeśli wychodzi poza stronę, nic nie szkodzi. W dalszym ciągu można spokojnie przyłożyć prawdziwe znalezisko i porównać czy pasuje z ilustracją. Wydaje się to głupie, ale wielu osobom z pewnością pomoże, gdyż wiele liści jest do siebie bardzo podobnych, a w przypadku wymiarów różnice widać gołym okiem.

Ponadto każde drzewo ma swój opis, nieco różniący się od pozostałych. Nie są to bowiem jednakowe opisy – znienawidzone, suche dane, które pamiętać możemy z podręczników szkolnych. W tym przypadku mamy do czynienia z taką charakterystyką… coś jakby autorka stanęła przed jaworem i o...

{}× 1 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Drzewa - jak je rozpoznawać po liściach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl