Duchowieństwo diecezji łuckiej. Ofiary wojny i represji okupantów 1939-1945

Tomasz Jasiński
Duchowieństwo diecezji łuckiej. Ofiary wojny i represji okupantów 1939-1945
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najbardziej intymne i prywatne strony Mussoliniego w pamiętnikach jego kochanki, wyjątkowego świadka czasów faszyzmu. Poznali się przypadkowo podczas przejażdżki ulicami Rzymu: Claretta Petacci miała dwadzieścia lat i była piękną dziewczyną o arystokratycznym pochodzeniu. On Benito Mussolini, był przywódcą faszystowskich Włoch. Początkowo ich znajomość miała charakter na wpół oficjalny: Claretta, zafascynowana dyktatorem, prosiła go o wstawiennictwo na rzecz ojca, lekarza papieskiego, a także męża; oficera. Kochankami zostali dopiero w roku 1936. Jej dzienniki zawierają drobiazgowy opis codziennych zajęć, przyzwyczajeń i nawyków Mussoliniego, a także jego poglądów dotyczących wydarzeń w Europie i sytuacji w ojczyźnie. Duce zapewnia kochankę o swoim uczuciu, tłumaczy się z każdego wyskoku miłosnego; zdrad z licznymi kochankami, a nawet z... własną żoną. Jest to jednak Mussolini, który pomimo niezliczonych deklaracji miłosnych, stawia swój własny wizerunek Imperatora; ponad wszystko; dlatego też związek z Clarettą ma charakter prawie konspiracyjny. Między kochankami dochodzi do częstych kłótni, które zawsze kończą się upojnym pojednaniem. Oboje zostali schwytani przez partyzantów i straceni 28 kwietnia1945 r. w Mezzegra. Ciała powieszono potem na stacji benzynowej przy Piazzale Loreto w Mediolanie.
ISBN: 978-83-7270-791-8, 9788372707918
Wydawnictwo: Bellona

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Duchowieństwo diecezji łuckiej. Ofiary wojny i represji okupantów 1939-1945 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Duchowieństwo diecezji łuckiej. Ofiary wojny i represji okupantów 1939-1945. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl