Dwory w Polsce. Od średniowiecza do współczesności

Leszek Kajzer
Dwory w Polsce. Od średniowiecza do współczesności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Zajmując się potem głównie badaniami polskich zamków i przemianami architektury "militaris" w późnym średniowieczu i czasach nowożytnych, cały czas, niejako marginalnie, ale i namacalnie spotykałem się z problematyką dworów. Rozumiem ją nie tyle jako fenomen architektoniczny i patriotyczny, ile jako trwający od kilkuset lat ciąg rozwojowy siedzib głównie drobnych i średnich feudałów, a potem ziemian - szlacheckich właścicieli ziemskich, którzy nie zawsze byli w stanie nadążyć za rytmem przekształceń europejskiej architektury "militaris" i "civilis", czytelnym w dziełach wybitnych. Problematykę realizacji dworskich, stojących między tradycją a nowoczesnością, formowanych w warunkach dominującej lokalności i codziennych potrzeb, uważam jednak za pasjonującą. Postrzegam w niej, jak w zwierciadle, ślady większości najistotniejszych przemian społeczeństwa polskiego pomiędzy wiekiem XIII a współczesnością. I taką właśnie optykę starałem się przyjąć w trakcie pisania tej książki." (Od autora)
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7181-599-7, 9788371815997
Wydawnictwo: DiG

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dwory w Polsce. Od średniowiecza do współczesności aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwory w Polsce. Od średniowiecza do współczesności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl