Dyplomacja prewencyjna Unii Europejskiej w pozimnowojennej Europie

Magdalena Alicja Macioszek
Dyplomacja prewencyjna Unii Europejskiej w pozimnowojennej Europie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W ostatniej dekadzie Unia Europejska dokonała znaczącej transformacji, nie tylko na płaszczyźnie gospodarczej, ale i politycznej. Wkroczyła tym samym na nowe obszary działalności związanej z polityką bezpieczeństwa i zapobiegania konfliktom. W latach 90. nastąpiło przystosowanie unijnych struktur i koncepcji do zmieniających się realiów pozimnowojennego świata. Stojąc w obliczu nowych wyzwań i rodzących się kryzysów Unia musiała jasno określić swoją rolę gwaranta bezpieczeństwa - i w tym wymiarze, w ramach Unii, wzrosło znaczenie dyplomacji prewencyjnej. Unia Europejska wyraźnie pokazała, że dąży do tego, aby stać się wiarygodną siłą w obszarze rozwiązywania kryzysów. Promowanie zaś stabilizacji, wczesne ostrzeganie, zapobieganie konfliktom, zarządzanie kryzysami czy tzw. post-conflict rehabilitation na trwałe wpisały się w zakres działania UE. Tym bardziej, że dysponuje ona szerokim wachlarzem instrumentów: od handlu po dyplomację, od gospodarki po obronę, od działań humanitarnych po wojskowe. I w tym tkwi jednocześnie istota i oryginalność dyplomacji prewencyjnej Unii Europejskiej.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7322-512-1, 9788373225121
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dyplomacja prewencyjna Unii Europejskiej w pozimnowojennej Europie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dyplomacja prewencyjna Unii Europejskiej w pozimnowojennej Europie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl