DyrdyMarki

Marek Niedźwiecki, Marek Niedźwiecki
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
DyrdyMarki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Marek Niedźwiecki po raz pierwszy ujawnia tajemnicę swojego głosu…

- o życiu na antenie i poza nią

- o muzyce i ciszy

- o PRL-u i współczesności

- o niezwykłych podróżach i zwykłej codzienności

Marek Niedźwiecki, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i być może najwspanialszy głos w historii Polskiego Radia, zaprasza do siebie. Do obejrzenia kolekcji 15 tysięcy płyt, do wysłuchania prywatnej listy płyt wszech czasów, do podróży po ulubionych miejscach na świecie.

Przyzna się do sportowych osiągnięć w jeździe (prawie) figurowej. Ugości nas swoimi popisowymi daniami (legendarne mielone!), a potem na stół wjedzie butelka australijskiego shiraza oraz piwo z mango i zaczną się opowieści bardziej muzyczne. Pan Marek od listy zdradzi, jak czekał w apartamencie paryskiego hotelu Ritz na Madonnę i jak uratował przyjęcie Lionela Richiego. Opowie o swoich wpadkach, momentach absolutnego szczęścia, paraliżującym strachu przed wychodzeniem na estradę i o tym jak zwędził papierosy żonie Davida Bowiego...

To będzie wspaniała uczta. I piękna podróż. Momentami wzruszająca, pełna anegdot, niecodziennych historii i pięknych wspomnień, których przez dziesiątki lat byliśmy świadkami i słuchaczami. I która, mimo starań złych ludzi, trwa nadal...

Książkę czyta Autor.

Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-8032-533-3, 9788380325333
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Wielka Litera
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marek Niedźwiecki Marek Niedźwiecki
Urodzony 24 marca 1954 roku w Polsce (Sieradz)
Marek Wojciech Niedźwiecki – polski dziennikarz muzyczny, najbardziej znany jako prezenter Programu III Polskiego Radia w latach 1982–2007 i 2010–2020. Dzieciństwo spędził w Szadku. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli (1973), a w 1...

Pozostałe książki:

Lista Przebojów Trójki 1994-2006 Nie wierzę w życie pozaradiowe Australijczyk Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie
Wszystkie książki Marek Niedźwiecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kolorowo w głowie radiowca

11.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jak lepiej zapoznać się z książką słynnego polskiego radiowca, jeśli nie poprzez audiobooka, którego czyta sam autor? Miło było usłyszeć spokojny i przyjemny w odbiorze głos Marka Niedźwiedzkiego, szczególnie kiedy opowiadał o kulisach swojej pracy. Dla osób, które zasłuchiwały się w dawnej Trójce, każda pozycja o popularnych prowadzących audycje ... {} Recenzja książki DyrdyMarki

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2020-09-11
Przeczytane

Książeczka niewielka, z kolorowymi grafikami stanowi ciekawe uzupełnienie jak dla mnie " Radioty czyli skąd się biorą Niedźwiedzie " również marka Niedźwiedzkiego. Znajdziemy tu ponownie wspomnienia z rodzinnego Szadku. Poprzyglądamy się jak wyglądają kulisy pracy radiowej i weźmiemy udział w festiwalach.
To również ciekawe wspomnienia z wywiadów z gwiazdami światowego formatu. Razem z autorem polecimy do Australii jego wielkiej podróżniczej miłości i dowiemy się ile liczy zbiór płyt wszelakich Marka.
Serdecznie polecam DyrdyMarki zwłaszcza tym dla których Lista przebojów programu III stanowiła nieodłączną część piątkowych wieczorów spędzonych z magnetofonem nastawionym na nagrywanie ulubionych kawałków.
I ten głos....

{}× 11 | link |
@Ivi
2020-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Marka Niedźwieckiego lubię i szanuję, mimo że nigdy nie słuchałam jego audycji w radiowej Trójce. Znam go tylko z jego książek, które czyta się przyjemnie, a jeszcze więcej radości sprawia słuchanie audiobooków czytanych przez samego autora.

Najnowsza książka pana Marka ma gorzki początek, opisuje swoje ostatnie dni pracy w Trójce. Pojawia się swojego rodzaju nostalgia, bo jak sam pisze, chciał poprowadzić 2000 wydanie Listy Przebojów. Zabrakło mu dosłownie dwóch...
A potem w kolejnych rozdziałach możemy przeczytać wspomnienia Niedźwieckiego z różnych okresów jego życia, z nieodłączną muzyką w tle. Niesamowite jest to jak potrafi opisywać albumy, które są dla niego ważne, artystów których poznał nie zanudzając przy tym czytelnika. Przyznaję, że większość nazwisk czy tytułów była dla mnie obca, jednak przyjemność z czytania miałam taką samą jak w przypadku znanych zespołów.
Oprócz muzyki pojawia się również Australia i góry Izerskie, trochę kuchni, trochę zakupów, trochę codziennego życia.
Może nie jest to odkrywcza literatura, część wątków pojawiła się w Radiocie, jednak ma w sobie coś, co sprawia, że czyta się ją przyjemnie, szybko i trochę szkoda gdy pojawia się końcowa strona.

Żal też, że jest coraz mniej osób, które są tak skromne i kompetentne. Które reprezentują coś swoją osobą i nie są to kolejne afery czy skandale. Sam Niedźwiecki podkreśla kilkukrotnie na łamach książki, że on już nic musi. I jest w tym wszystkim szczery i otwarty, ...

{}× 2 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2020 Współpraca

"Nigdy nie byłem przebojowy, choć prowadziłem listę przebojów." Tak pisze o sobie jeden z najbardziej znanych dziennikarzy muzycznych w historii Polskiego Radia, Marek Niedźwiecki. Niestety, już w historii.
Jak sugeruje tytuł, „Dyrdymarki” to zbiór napisanych żartobliwie i lekko anegdot i wspomnień z życia autora. A że sam mówi, że jego życie to praca, to wokół niej, a raczej muzyki krążą najczęściej jego opowieści. Pan Marek wraca do tego co zapadło mu w pamięć, wywiadów z gwiazdami, wpadek i nieudanych spotkań, czy tremy przed wystąpieniami publicznymi. Pisze o tym co lubi jeść, gotować, słuchać, jakie miejsca chętnie odwiedza. Zdradza też sekrety swoich najlepszych przepisów kulinarnych, w tym słynnych mielonych.
Nie znajdziecie tu głębokich przemyśleń i podsumowań, ale to właśnie dzięki lekkiej formie, cudownej oprawie graficznej i zapewne sentymentowi odebrałam ją tak pozytywnie.
Brakuje Wam Jego charakterystycznego głosu? To sięgnijcie po audiobooka dostępnego zarówno na empikgo, legimi czy booktime. Nikogo chyba nie muszę przekonywać, że słucha się z prawdziwą przyjemnością.

{}× 2 | link |
@edyta.kyziol
2021-02-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Taki dzień najlepiej spędzić tak, jak się lubi najbardziej. Tak więc zrobiłam pyszną kawę i sięgnęłam po książkę Marka Niedźwieckiego "Dyrdymarki". Nawet nie wiem kiedy książka się skończyła 😁😁😁
To przyjemnie napisane wspomnienia Marka Niedźwieckiego z pracy w radiu, podróży, dorastania, spotkań ze znanymi muzykami.
Nie wiem, czy młodsze pokolenie wie wogóle cokolwiek o Liście Przebojów Programu Trzeciego. Ja w latach 80 i 90 namiętnie jej słuchałam i nagrywałam na swojego cudownego Kasprzaka kolejne nagrania 🔊📻🎧
Często w trakcie trwania nagrania pojawiał się nagle głos prowadzącego, ale mi to zupełnie nie przeszkadzało. To był jedyny sposób, żeby móc później słuchać przebojów.
Więc jeśli tak jak ja byliście słuchaczami Listy Przebojów, dorastaliście w latach, kiedy nie było Internetu, Spotify i Youtuba, to ta książka jest dla Was. Polecam.

{}× 1 | link |
@mysilicielka
2021-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam Audiobooki

Jak lepiej zapoznać się z książką słynnego polskiego radiowca, jeśli nie poprzez audiobooka, którego czyta sam autor? Miło było usłyszeć spokojny i przyjemny w odbiorze głos Marka Niedźwiedzkiego, szczególnie kiedy opowiadał o kulisach swojej pracy. Dla osób, które zasłuchiwały się w dawnej Trójce, każda pozycja o popularnych prowadzących audycje w niej to prawdziwa gratka.

{} | link |
@daka_portal
2021-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@beata.karbownik
2020-12-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Audiobook
IR
2020-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Legimi
GA
2020-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
KA
2020-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 2020 Audio
KG
2020-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Kamik
2020-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka DyrdyMarki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl