Działania Konsularne polskiej służby dyplomatycznej i konsularnej W latach 1992-2004

Anna Umińska Woroniecka
Działania Konsularne polskiej służby dyplomatycznej i konsularnej W latach 1992-2004
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca stanowi poważne dzieło naukowe, prezentujące realizację funkcji konsularnych przez polskie służby dyplomatyczne i konsularne na terytorium Federacji Rosyjskiej w okresie 12 lat od odrodzenia państwowości Rosji. Okres ten jest wystarczający do przedstawienia typowych działań konsularnych. Wykonywanie ich przypadło na początek kształtowania dwustronnych stosunków na zasadzie suwerenności i normalności, w tym zajmowania się sprawami obywatelskimi oraz obrotem osobowym między Polską i Rosją. Opis ma wymiar poznawczy, wzbogacenie wiedzy w badanej dziedzinie, i pragmatyczny, rozpoznanie kształtowania relacji dwustronnych między dwoma państwami. [...] Praca prezentuje problematykę niezbadaną w polskiej literaturze naukowej i niezaznaczoną w publikacjach. Wiele zagadnień z działań państwowych i kształtowania dwustronnych stosunków zasługuje na opracowanie. Autorka dokonała wyważonego wyboru spraw do opracowania i przedstawiła je w rozprawie. Napisała dzieło obszerne i oryginalne oraz poprawne pod każdym względem. Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Eugeniusza Zielińskiego
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7441-797-6, 9788374417976
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Działania Konsularne polskiej służby dyplomatycznej i konsularnej W latach 1992-2004? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Działania Konsularne polskiej służby dyplomatycznej i konsularnej W latach 1992-2004. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl