Opinia na temat książki Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w Zoo

@asiaczytasia @asiaczytasia · 2020-08-30 17:54:37
Dzisiejszą recenzję rozpoczniemy śpiewająco:

"Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo
Zoo, zoo, zoo"

Tak właśnie wygląda nasza rodzina w drodze do zoo. Dwójka wrzeszczących dorosłych i roześmiana mała dziewczynka machająca rytmicznie ręką. Banda wariatów.

Ta piosenka dla dzieci nasunęła mi się nie przypadkowo. Chciałam zaprezentować książkę autorstwa Joanny Kmieć (ilustracje Joanna Zagner-Kołat) pt. "Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w zoo". Jest ona wyjątkowa bo to książka- zagadka.

Fabuła
Grupa dzieci wybrała się na wycieczkę do zoo. Jedna z dziewczynek (Julka) zabrała swojego przyjaciela chomika Lulka. Podczas zwiedzania zwierzątko ucieka jej z kieszeni. Dzieci wyruszają na poszukiwania. Sprawdzają oceanarium, motylarnię i wybiegi różnych zwierząt, a my, poznając zwyczaje chomika, próbujemy zgadnąć, gdzie mógł się schować.

Ilustracje...
....pięknie prowadzą nas przez tekst, a może tekst przez ilustracje. Nie wiem jak mam to najtrafniej ująć. Jest to perfekcyjna kompozycja. Kolejne rysunki, kolejne wybiegi, kolejne zakątki zoo, a my wypatrujemy na nich małego chomiczka niczym w zabawie "Where is Wally? "Naszą uwagę będą próbowały odwrócić psotne małpki czy kichający słoń. Musicie być skupieni, żeby pomóc malej Julce odszukać przyjaciela.

Podsumowanie
Wybraliśmy "Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w zoo", ponieważ M. chętnie ogląda wszelkie publikacje ze zwierzątkami. Nie oczekiwałam po niej wiele. Ciepła bajeczka, obrazki – taki pakiet minimum. Otrzymaliśmy bardzo angażującą małego czytelnika książkę, która doskonale rozwija wyobraźnię. Poza tym, że czytamy bajkę to razem z jej bohaterami mamy do wykonania zadanie. Przy okazji skosztujemy cukrowej waty, kupimy balony i pobawimy się z żyrafą. Jak to w zoo.

Sugerowany wiek czytelnika 6+
Ocena @asiaczytasia:
Książka Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w Zoo
Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w Zoo
Joanna Kmieć
{}8/10
Kostek, Aleks, Lidka, Julka i Maja wybierają się do zoo pod opieką Stefana. Przed nimi wizyta w motylarni, pokaz karmienia rekinów... i niespodziewana przygoda! Okazuje się, że upilnowanie tej wesoł...
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe