Dziesięciu Murzynków

Dziesięciu Murzynków
4.76
Ocena 4.76 na 5 możliwych
Na podstawie 70 ocen kanapowiczów
Dziesięć osób otrzymuje tajemnicze zaproszenie do spędzenia kilku dni w elega...
Dziesięć osób otrzymuje tajemnicze zaproszenie do spędzenia kilku dni w eleganckiej willi na Wyspie Murzynków. Po przybyciu na miejsce nie zastają gospodarza, odkrywają natomiast, że okoliczności, w jakich się tu znaleźli, są co najmniej zastanawiające. Podobnie jak dziecięcy wierszyk o znikający...
Pełny opis
Data wydania: 1993
ISBN: 9788320713947
Wydawnictwo: Iskry

Recenzje

Dziesięciu Murzynków
„Dziesięciu Murzynków”, których przypominamy właśnie polskiemu Czytelnikowi, to jeden z najbardziej znanych i lubianych kryminałów mistrzyni tego gatunku literackiego.[..]” Tej treści notę możemy przeczytać wziąwszy do ręki egzemplarz wydany przez wydawnictwo ISKRY. Osoba opisywana przez nich sło...
Królowa Kryminału zachwyca po raz kolejny
Za tę książkę zabierałam się od dawna. Co najmniej od roku. W bibliotece starałam się ją omijać szerokim łukiem, a ilekroć jednak wyciągałam po nią rękę, cofałam ją natychmiast. Dlaczego? Obawiałam się rozczarowania. Wiele razy zdarzyło się, że książka wychwalana pod niebiosa na blogach i portala...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Lloret
@Lloret 2008-08-21
Przeczytane (2008-08-08)
Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, powieść Agaty Christie, która do końca trzyma w napięciu czytelnika. Na wyspie, z dala od cywilizacji, po kolei ktoś morduje wszystkich, którzy przybyli na zaproszenie tajemniczej osoby. Każdy z nich popełnił w przeszłości morderstwo. Ale kto tym razem sprawia, że znikają figurki murzynków, a wraz ze zniknięciem każdego, jedna osoba zostaje zabita?Gorąco polecam :)
@sonyaa
@sonyaa 2010-04-06
Przeczytane (2007-07-28)
Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś więcej po tej lekturze. Może dlatego, że czytając Wasze komentarze ma się już ogólny pogląd o co chodzi, jak będzie przebiegać akcja, nie ma tego elementu zaskoczenia, a szkoda... Jednakże zakończenie, wprost mistrzostwo! Niesamowity umysł pisał tę książkę...
@mbutterfly
@mbutterfly 2011-08-19
Przeczytane (2010-01-01)
Pierwsze spotkanie z powieścią Agathy Christie i absolutny zachwyt! Świetna, trzymająca w napięciu od pierwszych już stron fabuła. Do samego końca głowiłam się kto jest mordercą. Nie zgadłam;) Jak dla mnie rewelacja. Już sięgam po kolejną książkę tej autorki. Jestem zauroczona!
@HollyShort
@HollyShort 2013-01-17
Przeczytane (2013-01-17)
Rewelacyjna książka. Na początku bałam się, że zakończenie będzie dużym rozczarowaniem ale jednak wszystko ułożyło się w konkretną całość. Polecam, książka wciąga i czyta się bardzo szybko. Znana jest także pod tytułami "I nie było już nikogo" lub "Dziesięciu żołnierzyków.
@secretelle
@secretelle 2012-08-19
Autorka po raz kolejny udowodniła, że w pełni zasługuje na miano Królowej Kryminału. „Dziesięciu Murzynków” powinien przeczytać KAŻDY. To, z całą pewnością, najlepsza książka Agathy, może nawet najbardziej intrygujący kryminał, jaki kiedykolwiek czytałam.
@annam
@annam 2009-02-20
Przeczytane (2009-02-19)
Mało czytam tego typu książek, więc nie bardzo mam porównanie co do innych pozycji kryminalnych, ale zdecydowanie POLECAM tą książkę każdemu. Fantastycznie wciąga, szybkie zwroty akcji, no i ta niekończąca się niepewność...kto i dlaczego....?
@justkach1986
@justkach1986 2010-07-24
Przeczytane (2010-08-13)
Nieźle napisana książka. Czytałam z ogromnym zaciekawieniem, nie udało mi się odgadnąć kto jest mordercą w sumie to dobrze bo nie było nudno, a końcówka była mocna. Polecam świetna pozycja, Agatha w najlepszej formie:)
@Dawiro
@Dawiro 2011-04-12
Przeczytane (2011-02-18)
Pierwsza książka z jaką miałem styczność rozpoczynając swoja przygodę z twórczością Agathy Christie. Jak narazie najlepsza książka tej autorki jaką czytałem.
@Yoggobela
@Yoggobela 2010-01-31
Przeczytane (2007-07-28)
Świetna! Bardzo mnie wciągneła, przeczytałam jednym tchem.. Moja pierwsza książka Agathy Christie i coś czuję, że nie ostatnia. :) Polecam!
MA
@Magellan 2010-02-22
Przeczytane (2007-07-28)
Uwielbiam tę książkę ! Moja ulubiona Agathy Christie. Czytając , nie mogłam doczekać się końca, gdy w końńcu dowiem się kto zabił ; )
Autorzy
Agatha Christie
Agatha Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drug...
Inne książki:
Książka Dwanaście prac Herkulesa
Książka Gwiazda nad Betlejem
Książka Pięć małych świnek
Książka Śmiertelna klątwa
Książka Morderstwo w Orient Expressie
Współtworzący tą stronę
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia