Dziewczyna z Pomarańczami

Dziewczyna z Pomarańczami
4.41
Ocena 4.41 na 5 możliwych
Na podstawie 93 ocen kanapowiczów
Gaarder ma odwagę zadawać najtrudniejsze pytania, niczego nie owijając w bawe...
Gaarder ma odwagę zadawać najtrudniejsze pytania, niczego nie owijając w bawełnę: Co byś wybrał, gdybyś miał taką szansę? Zdecydowałbyś się źyć na Ziemi przez krótką chwilę, aby po kilkudziesięciu krótkich latach zostać wyrwanym z tego świata i nigdy juź tu nie powrócić? Czy teź byś z tego zrezyg...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788389763778
Wydawnictwo: Czarna Owca

Recenzje

ARCYDZIEŁO!
Wszechświat powstał ok 12 mld lat temu. Jeśli przedstawimy jego historię na osi czasu łatwo będzie można zaobserwować, że era ludzkości na Ziemi to zaledwie mały jej fragment. Człowiek pojawia się na pewien czas i znika. Nie ma go. Musi pożegnać się z tym co miał za życia, rodziną, kochanymi ludź...
ARCYDZIEŁO!
Wszechświat powstał ok 12 mld lat temu. Jeśli przedstawimy jego historię na osi czasu łatwo będzie można zaobserwować, że era ludzkości na Ziemi to zaledwie mały jej fragment. Człowiek pojawia się na pewien czas i znika. Nie ma go. Musi pożegnać się z tym co miał za życia, rodziną, kochanymi ludź...
Napisz swoją opinię

Opinie

AG
@Castiel 2014-05-19
Przeczytane (2014-05-19)
Przepiękna historia, która spowodowała u mnie naprawdę ogromne wzruszenie, czego już dawno nie doświadczyłam. Autor potrafił mnie zaintrygować i jednocześnie zmusić do przemyśleń, co jest niełatwą sztuką. Dodatkowym plusem jest umiejscowienie akcji w Oslo, dzięki czemu mogłam dokładnie wyobrazić sobie bohaterów w znanych plenerach, takich jak Spektrum, Holmenkollen czy dzielnica Tåsen :) Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do tej książki.
@bunia
@bunia 2010-04-06
Przeczytane (2007-07-28)
Książkę podzieliłabym na dwie części: pierwsza to poszukiwania dziewczyny z pomarańczami, druga - filozoficzne dumania, nie przynoszące odpowiedzi na żadne pytania, które autor mozolnie wałkuje co kilka stron. Historia nudna, banalna, nie ma w niej nic odkrywczego i zaskakującego a tym bardziej wzruszającego. Dziwię się, że przypadła do gustu tylu osobom, dla mnie - poniżej oczekiwań.
@thepositives
@thepositives 2011-06-13
Przeczytane (2011-06-13)
Szczerze mówiąc to nie wiem czym się tu podniecać.... trzy czwarte książki były dla mnie swojego rodzaju męczarnią, miejscami interesującą, ale do pewnego stopnia przewidywalną... Końcówka najbardziej mnie zaciekawiła. W ogóle książka jest wielce intrygująca, ale mnie- mimo szczerych chęci- nie porwała. Mimo to porusza problemy i tematy godne uwagi i przemyślenia :)
@tygrysek3
@tygrysek3 2010-01-23
Przeczytane (2007-07-28)
Książka była cudowna, czytałam ją w wakacje i nadal nie mogę zapomnieć. Pełna głębokich przemyśleń, ale trochę mnie nudziło ciągle powtarzanie tego jednego, wiadomego pytania :/ Ale jestem dumna, bo dużo o nim myślałam i podjęłam próby odpowiedzi ;D Chętnie przeczytam jeszcze raz.
@sonne444
@sonne444 2011-06-05
Przeczytane (2011-06-05)
Czytałam ją z wypiekami na twarzy. Jednak z tych, po przeczytaniu których musi minąć trochę czasu, zanim dojdzie się do siebie. Teraz wciskam ją każdemu, to znajdzie się w pobliżu mojej biblioteczki - i podoba się większej większości ;-) Osobiście - serdecznie polecam!
@Melinaa
@Melinaa 2011-12-28
Przeczytane (2011-01-01)
Początek nawet trochę banalny: list z opisaną historią miłosną. Nie zwróciłam uwagi, kiedy zamieniła się w pełną przemyśleń opowieść pozwalającą zrozumieć sens własnego istnienia. Myślę, że wielokrotnie jeszcze będę dziękować babci Georga za znalezienie tego listu.
@melomanka
@melomanka 2010-01-29
Przeczytane (2007-07-28)
Bardzo mi się podobała. Niedługa, interesująca, miejscami może nawet odrobinę wzruszająca, a po przeczytaniu szukamy odpowiedzi na zadane w tekście pytania na podstawie własnego życia i doświadczeń. Piękna historia miłości. Serdecznie polecam :)
@Azzura
@Azzura 2010-12-22
Przeczytane (2010-01-01)
Intrygująca lektura, pewnie jakbym nie czytała jej jadąc pociągiem, to przy końcówce bym się popłakała ;] Jest to książka inspirująca i skłaniająca do refleksji, a przy okazji to kawał (albo kawałek, bo niestety jest krótka) dobrej opowieści.
@blackmoth
@blackmoth 2010-08-26
Przeczytane (2010-08-26)
Świetna. Czytałam dość dawno, pamiętam, że bardzo mi się podobała. Dużo filozofii i to główne pytanie nie dające czytelnikowi spokoju... Każdy powinien sobie na nie odpowiedzieć. Muszę sobie ją przypomnieć. Wspominam bardzo dobrze, daję 5 :)
@psychiczna
@psychiczna 2016-07-12
Przeczytane (2016-07-12)
Wiele lat temu chciałam ją przeczytać i w końcu udało mi się po nią sięgnąć! Piękna historia w ciekawy sposób opowiedziana. Książka skłania do refleksji, za co wielkie brawa dla autora. Zdecydowanie polecam każdemu!
Współtworzący tę stronę
puchar @BorryS @BorryS pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Jostein Gaarder
Jostein Gaarder (ur. 8 sierpnia 1952) – norweski pisarz, autor książek filozoficznych i literatury pięknej. Wzbudził międzynarodowe zainteresowanie w 1991 wydaniem Świata Zofii, młodzieżowej książk...
Inne książki:
Książka Przepowiednia Dżokera
Książka W zwierciadle, niejasno
Książka Córka dyrektora cyrku
Książka Maja