Dziewiętnastowieczne edycje dzieł Fryderyka Chopina jako aspekt historii recepcji

Wojciech Bońkowski
Dziewiętnastowieczne edycje dzieł Fryderyka Chopina jako aspekt historii recepcji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Dziewiętnastowieczne edycje dzieł Fryderyka Chopina jako aspekt historii recepcji” to pierwsze w literaturze chopinologicznej spojrzenie na historię wydań utworów Chopina jako teksty kultury, swoiste zwierciadło przechadzające się gościńcami kultury muzycznej XIX wieku, odczytanie zakodowanych w nich znaczeń, spojrzeń na twórczość Chopina, ideologii, stanowisk w podstawowych sporach wokół muzyki i dzieła muzycznego. Autor analizuje edycje zarówno pod względem cywilizacyjnym, ekonomicznym, ilościowych, jak i filologicznym, badając zmiany wprowadzone do tekstu Chopinowskiego przez XIX-wiecznych redaktorów i dociekając ich pobudek. Kreśli historię recepcji twórczości kompozytora jako swoiście zawieszonej pomiędzy utylitaryzmem i pietyzmem, trywializacją i kanonizacją, sprzężonym ze sobą odchodzeniem i powrotem do intencji kompozytora.
ISBN: 978-83-229-3078-6, 9788322930786
Wydawnictwo: Uniwersytet Wrocławski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dziewiętnastowieczne edycje dzieł Fryderyka Chopina jako aspekt historii recepcji aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewiętnastowieczne edycje dzieł Fryderyka Chopina jako aspekt historii recepcji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl