Edukacja obywatelska w szkole Teoria i praktyka

Małgorzata Machałek, Janusz Korzeniowski
Książka Edukacja obywatelska w szkole Teoria i praktyka
Książka Edukacja obywatelska w szkole Teoria i praktyka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Edukacja obywatelska w szkole została pomyślana jako przewodnik dla obecnych i przyszłych nauczycieli. Zawiera wskazówki dotyczące nie tylko lekcji wiedzy o społeczeństwie, ale również wybranych form pozalekcyjnych i pozaszkolnych do których organizowania jest zobowiązana szkoła. O takim doborze treści zdecydowała wyjątkowa rola szkoły w procesie edukacji obywatelskiej społeczeństwa. Ze Wstępu Autorzy ? Małgorzata Machałek i Janusz Korzeniowski ? przedstawili funkcję szkolnych zajęć z edukacji obywatelskiej w procesie kształtowania świadomego swoich praw i obowiązków obywatela. Czytelnicy ? studenci specjalizacji pedagogicznych, nauczyciele zdobywający awans zawodowy i doświadczeni pedagodzy ? znajdą tu odpowiedzi na wiele pytań dotyczących teorii i praktyki w nowoczesnym nauczaniu przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Książka w przystępny sposób prezentuje: -nowoczesny warsztat pracy nauczyciela (m.in. techniki aktywizacji ucznia), -omówienie niezbędnych zagadnień teoretycznych, -liczne przykłady rozwiązań praktycznych możliwych do zastosowania na zajęciach, -wiele technik, dzięki którym uczniowie lepiej przyswoją wiedzę i w większym stopniu nabędą umiejętności niezbędne w świadomym życiu obywatelskim.
Data wydania: 2011-08-25
ISBN: 978-83-01-16695-3, 9788301166953
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 360

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Edukacja obywatelska w szkole Teoria i praktyka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Edukacja obywatelska w szkole Teoria i praktyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe