Edukacja zawodowa kluczem do jednoczącej się Europy

Jadwiga Serkowska-Mąka
Edukacja zawodowa kluczem do jednoczącej się Europy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Będąc świadkami i uczestnikami wydarzeń przełomu wieku i tysiąclecia stajemy w obliczu największych w historii nowożytnej przeobrażeń globalizacyjnych współczesnego świata. Rzeczpospolita Polska , jako duże państwo środkowoeuropejskie, znajduje się w centrum tych przemian, zarówno w znaczeniu obiektywnym - jako podmiot polityczny, jak i w funkcji przeobrażeń wewnętrznych, kształtujących oblicze nowoczesnej formacji narodowej XXI wieku. Edukacja narodowa, stanowiąca obszar państwowotwórczego działania, musi na przełomie XX i XXI wieku oprzeć swoją strategię na 3 filarach: narodowym, europejskim oraz naukowo-technicznym i technologicznym. Deklarując wolę członkostwa w Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska zobowiązała się do stopniowego dostosowania się do norm, zasad i wzorów obowiązujących w krajach Unii. Analiza programów i kierunków działania Unii Europejskiej, Rady Europy, OECD i UNESCO wskazuje na dążenie do ekonomicznej i kulturowej integracji krajów Europy z zachowaniem pełnej tożsamości narodowej. Charakterystyczne jest to, że nie przewiduje się koncepcji organizacyjnego ujednolicenia struktur szkolnych. Istotny jest jeden z ważnych priorytetów Unii, jakim jest osiągnięcie przez osoby uczące się w różnych krajach, porównywalnego zakresu wiedzy i umiejętności zawodowych. Cel ten koncentruje się na problemach porównywalności dyplomów, standardach kształcenia i systemie poradnictwa zawodowego.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7322-786-6, 9788373227866
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Edukacja zawodowa kluczem do jednoczącej się Europy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Edukacja zawodowa kluczem do jednoczącej się Europy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl