Eksperyment procesowo-kryminalistyczny

Małgorzata Żołna
Książka Eksperyment procesowo-kryminalistyczny
Książka Eksperyment procesowo-kryminalistyczny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja stanowi próbę zdefiniowania czynności, jaką jest eksperyment procesowo-kryminalistyczny oraz jego analizę procesowo-dowodową. Zostaną w niej przedstawione problemy natury teoretycznej i praktycznej stojące przed organami procesowymi, które chcą prawidłowo zaplanować, przeprowadzić eksperyment, a następnie dowodowo ocenić jego wyniki. Głównym celem pracy jest możliwie pełne, obiektywne przedstawienie problematyki eksperymentu. Praca ma charakter interdyscyplinarny, bowiem odnosi się zarówno do problematyki kryminalistycznej, jak i procesowej. Określono w niej pozycję, charakter oraz funkcje, jakie pełnił i pełni nadal eksperyment w polskim systemie środków dowodowych. Przedstawiono przesłanki, które muszą zostać spełnione, aby można było prawidłowo przeprowadzić opisywaną czynność procesowo-kryminalistyczną wraz ze wskazaniem, co będzie niezbędne i kto będzie zaangażowany w jego przeprowadzenie. W publikacji zostały również poruszone kwestie dotyczące rozwiązań normatywnych dotyczących eksperymentu w polskim Kodeksie postępowania karnego oraz obowiązujące w systemach karnoprocesowych innych państw. Ponadto wskazano na podobieństwa i różnice występujące między eksperymentem a innymi czynnościami procesowo-kryminalistycznymi, takimi jak np. oględziny, przesłuchanie czy okazanie. Wnioski wysnute na podstawie powyższych porównań umożliwiły ukazanie istotnej dowodowej roli eksperymentu. Na potrzeby prezentowanej pracy zostały przedstawione kluczowe dla realizacji tematu wyniki empirycznych badań aktowych. Zakrojone na szeroką skalę badania spraw karnych, w których zrealizowano eksperymenty, zostały przeprowadzone w wydziałach karnych sądu rejonowego i okręgowego znajdujących się na terenie apelacji gdańskiej. Wyniki badań praktyki śledczo-sądowej, uzyskane w ten sposób, pozwoliły ustosunkować się do realizacyjnej metodyki zastosowanej w postępowaniach procesowych oraz określić wartościowe wskazówki w zakresie uzyskiwania drogą eksperymentalną środków dowodowych, a w rezultacie sformułować nieodzowne wnioski.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7641-470-6, 9788376414706
Wydawnictwo: Difin
Stron: 260

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Eksperyment procesowo-kryminalistyczny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Eksperyment procesowo-kryminalistyczny”- Małgorzata Żołna

Książka Kryminalistyka
Kryminalistyka Jan Widacki, Tadeusz Widła, Jerzy Konieczny
{}8/10
Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów ...
Książka Metody twórczej resocjalizacji
Metody twórczej resocjalizacji Marek Konopczyński
{}8/10
Autorska koncepcja nowoczesnego podejścia do resocjalizacji ...
Książka Historia myśli politycznej i prawnej
Historia myśli politycznej ...
W podręczniku "Historia myśli politycznej i prawnej" przedst...
Książka Konstytucyjny spór o granice zmian organizacji i zasad działania Trybunału Konstytucyjnego
Konstytucyjny spór o granic... Piotr Radziewicz, Piotr Tuleja
Publikacja jest poświęcona nowelizacjom ustawy z 25 czerwca ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Eksperyment procesowo-kryminalistyczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe