Emerytury : wcześniejsze, pomostowe, świadczenia przedemerytalne

Magdalena Szczepańska-Bębenek
Emerytury : wcześniejsze, pomostowe, świadczenia przedemerytalne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kto ma prawo do wcześniejszej emerytury po 30 czerwca 2004 r.? Prezentowana książka przeznaczona jest dla ogromnej rzeszy osób w wieku od 50 do 65 lat, które z najrozmaitszych powodów utraciły pracę lub nie mogą jej wykonywać, a nie nabyły prawa do renty lub emerytury. Znowelizowane przepisy regulujące przyznawanie takich emerytur obowiązują od 30 czerwca 2004 r. W książce przedstawiono przepisy dotyczące przyznawania tych emerytur dla poszczególnych grup pracowników z uwzględnieniem specyfiki ich wieku. Szczególne kontrowersje dotyczą regulacji świadczeń przedemerytalnych. Uzupełnieniem tych podstawowych tematów jest informacja o projektach ustaw w sprawie emerytur pomostowych i rekompensat oraz omówienie zasad ustalania wymiaru emerytury. Kolejne rozdziały zawierają zagadnienia: # Prawo do wcześniejszej emerytury na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z FUS # Prawo do wcześniejszej emerytury na podstawie innych ustaw. Inwalidzi wojenni wojskowi oraz kombatanci. Pracownicy urzędów państwowych. Pracownicy samorządowi. Żołnierze zastępczej służby wojskowej, przymusowo zatrudniani w kopalniach węgla kamiennego, kamieniołomach, zakładach wydobywania rud uranu i batalionach budowlanych. Nauczyciele akademiccy # Wcześniejsze emerytury dla osób uprawnionych do renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy, w drodze do pracy lub z pracy albo chorobą zawodową. # Prawo do emerytury w niższym wieku emerytalnym m.in. z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. # Wcześniejsza emerytura dla osób urodzonych po 31 grudnia 1948 r. # Wymiar emerytury. # Emerytury pomostowe i rekompensaty. # Świadczenia przedemerytalne.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7251-470-7, 9788372514707
Wydawnictwo: Centrum Doradztwa i Informacji Difin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Emerytury : wcześniejsze, pomostowe, świadczenia przedemerytalne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Emerytury : wcześniejsze, pomostowe, świadczenia przedemerytalne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl