Emma i Ja

Emma i Ja
4.47
Ocena 4.47 na 5 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmiol...
Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraŹnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych re...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 9788323816980
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises

Recenzje

Oczami dziecięcej wyobraźni...
Ta książka długo leżała na mojej półce, pokrywając się kurzem. Przyznaję, kupiłam ją tylko dlatego, że była to okazja. Zdarza się. Kilka dni temu coś mnie jednak podkusiło- i nie był to napis na okładce „NYT BESTSELLING AUTHORS”. Powiedzmy, że na każdą książkę przychodzi taki czas… Zaczęłam powol...
Emma i ja
Elizabeth Flock ukończyła uniwersytet Vanderbilta w Nashville. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w magazynie "Vanity Fair". Później pisała sprawozdania do magazynów "Time" i "People". Przez pięć lat była reporterem prasowym, następnie pracowała dla kanału informacyjnego CNBC oraz był...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Yossa
@Yossa 2010-06-18
Przeczytane (2007-08-07)
Emma i Ja została napisana przez amerykańską autorkę - Elizabeth Flock, z której "repertuaru" chciałam najpierw przeczytać Krzyk ciszy, no ale tak się złożyło, że wzięłam Emmę. Bez zbędnych wstępów powiem jedno - ogromne zaskoczenie. Może się wydawać, że ta etykietka z New York Times'a jest jednym z komercyjnych chwytów, ale książka absolutnie zasługuje na takie wyróżnienie. Fabuła skupia się na ośmioletniej Carrie i jej siostrze... Emmie (która swoją drogą jest postacią niesamowicie barwną, pomimo młodego wieku). Dziewczynkom nie jest łatwo w życiu - ojciec został zamordowany w ich własnym domu, a zdesperowana matka, pragnąc utrzymać rodzinę, postanawia ożenić się z Richardem - kimś, kto szybko doprowadzi do kolejnych tragedii ( a może nie tylko on? ) Przez prawie długi czas współczułam Emmie, ale okazało się, że to wcale nie jest potrzebne, gdyż Emma zjawia się i nagle znika, zajęta własnymi planami -> dopiero, gdy przeczytacie ostatnie strony dowiecie się, dlaczego te słowa są aż tak ważne. Może nie opisałam tego zbyt ciekawie, ale musicie uwierzyć, że trudno jest to wszystko streścić, by nie zdradzić Wam "haczyka". A jeżeli już postanowicie zacząć Emmę, to mogę dodać jedno - z początku, ba, nawet w połowie myślałam "O co biega? Taka fajna miała być, a nic się ciekawego nie dzieje!" ale im dalej, tym lepiej. Jest wiele mocnych scen, oddziałujących na moje myśli i wyobraźnię. Po przeczytaniu ostatnich słów byłam pod wrażeniem talentu autorki, która wręcz zabawiła się czytelnikiem (w pozytywnym sensie) nie wyolbrzymia, nie pozwala naprowadzić nas na prawdziwy trop, a w dodatku potrafiła wzbudzić we mnie uczucia, pomimo niezbyt dużej objętości. Następna recenzja za, góra, dwa dni, a będzie to Miasto szkła, które zostawiłam w połowie, ponieważ chciałam wspomóc zmuszonej do siedzenia w domu przyjaciółce (pożyczyłam) :) Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do przeczytania Emmy! Będziecie zadowoleni z tego spotkania.
@navenien
@navenien 2010-06-12
Przeczytane (2007-08-07)
Książka o historii, która porusza ludzkie serce. Miłość, dziecięce marzenia, pragnienia i ogromna ilość okrucieństwa dorosłych. Ostatnio przypadkowo czytam książki o tej tematyce, ale ta może uchodzić za jedną z lepszych. W wielu momentach strasznie wzruszyłam; widziałam odzwierciedlenie Carrie w Brownie. Świetnie uchwycony świat, po niemal mistrzowsku opowiedziana historia.
@Liliowa
@Liliowa 2010-04-05
Przeczytane (2010-01-01)
Zgadzam się z poprzednimi komentarzami, książka bardzo mocno wciąga. Fabuła oryginalna i muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Myślę, że autorka bardzo dobrze poradziła sobie z wykreowaniem głównej bohaterki, a na pewno nie było to proste zadanie, by ukazać czytelnikowi pełen obraz psychiki ośmioletniej dziewczynki. Polecam.
@Chatte
@Chatte 2011-06-27
Przeczytane (2011-06-27)
Przyjemna i zaskakująca, faktycznie, ale... czasem trochę nużąca. Cieszę się, że ją przeczytałam, ale niekoniecznie sięgnęłabym po nią kolejny raz.
@artlover
@artlover 2009-07-16
Przeczytane (2009-07-16)
Niesamowita książka,którą bardzo lekko i przyjemnie się czyta,choć opisywane w niej sytuacje wcale nie są miłe. Zaskakujące zakończenie. Polecam.
MA
@markropka 2009-10-20
Przeczytane (2007-08-07)
Rzeczywiście zakończenie dosyć zaskakujące. Książka szybko się czyta i myślę, że na długo pozostaje w pamięci. Polecam!
@notoco
@notoco 2009-06-28
Przeczytane (2009-06-28)
zakończenie mnie bardzo zaskoczyło. ogólnie książka mi się podobała, przeczytałam ją jednym tchem.
@yuuki1
@yuuki1 2009-12-23
Przeczytane (2007-08-07)
Świetna książka, bardzo wciągająca. Zakończenie było dla mnie szokiem :)
WE
@innotout 2009-10-28
Przeczytane (2007-08-07)
Nieprzewidywalna, dobrze napisana i wciągająca. Bardzo dobre wrażenia.
@WehikulCzasu
@WehikulCzasu 2011-11-16
Przeczytane (2011-11-16)
Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Wciąż myślę o tej książce.
Współtworzący tę stronę
puchar @SYSTEM @SYSTEM pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Elisabeth Flock