Erystyka czyli o sztuce prowadzenia sporów

Agnieszka Budzyńska-Daca, Jacek Kwosek
Erystyka czyli o sztuce prowadzenia sporów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest zbiorem komentarzy do Erystyki Schopenhauera. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają istotę argumentów erystycznych i taktyk argumentacyjnych opisanych przez filozofa. Omówieniu każdego chwytu towarzyszy analiza przykładów zaczerpniętych z języka mediów, polityki, prawa czy codziennych rozmów. Dodatkowo prezentują kilkadziesiąt forteli argumentacyjnych nie wymienionych przez Schopenhauera, ale bardzo skutecznych i chętnie wykorzystywanych. Starają się również pokazać, jak nie dać się złapać w erystyczną pułapkę zastawioną przez bezpośredniego rozmówcę, specjalistę od marketingu lub sprytnego polityka.
Data wydania: 2009-04-24
ISBN: 978-83-01-15839-2, 9788301158392
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 216
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Budzyńska-Daca Agnieszka Budzyńska-Daca badaczka i nauczycielka retoryki. Adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się retoryką w komunikacji publicznej i metodologią retoryczną. Autorka kilkudziesięciu artykułów, redaktorka i autorka kilku książek...

Pozostałe książki:

Retoryka Ćwiczenia z retoryki Retoryka debaty Retoryka negocjacji. Scenariusze
Wszystkie książki Agnieszka Budzyńska-Daca

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Erystyka czyli o sztuce prowadzenia sporów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Erystyka czyli o sztuce prowadzenia sporów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl