Etnopedagogika w kontekście wielokulturowości i ustawicznie kształtującej się tożsamości (wyd. II)

Jerzy Nikitorowicz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Etnopedagogika w kontekście wielokulturowości i ustawicznie kształtującej się tożsamości (wyd. II)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Drugie wydanie podręcznika "Etnopedagogika w kontekście wielokulturowości i ustawicznie kształtującej się tożsamości" porządkuje aktualne myślenie o problemach związanych z wielokulturowością i edukacją międzykulturową. Etnopedagogika staje przed ważnym wyzwaniem, którym jest problem wielości jestestwa (wielowymiarowości tożsamości). Dynamika, zmienność i nieprzewidywalność procesu kształtowania się tożsamości wydają się coraz bardziej intrygujące – z jednej strony fascynujące, bardzo złożone i wielowymiarowe w medialnym świecie potopu informacyjnego, z drugiej zaś kłopotliwe, konfliktowe i stresujące wobec konieczności bycia i funkcjonowania w wielu grupach, społecznościach i kulturach jednocześnie, prezentowania lojalności i wielolojalności. Coraz częściej stajemy wobec istotnego wyzwania – jak prowadzić tożsamościowy dialog wewnętrzny i zewnętrzny, aby rozumieć świat i nie zamykać się w nim, korzystać z dorobku innych kultur i jednocześnie wzbogacać siebie i innych?
Data wydania: 2018-02-14
ISBN: 978-83-8095-455-7, 9788380954557
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 414

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Etnopedagogika w kontekście wielokulturowości i ustawicznie kształtującej się tożsamości (wyd. II) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2018-02-13
10 /10
Impuls poleca

Cytaty z książki

O nie! Książka Etnopedagogika w kontekście wielokulturowości i ustawicznie kształtującej się tożsamości (wyd. II). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl