Etyka neoliberalizmu

Mateusz Kucz
Etyka neoliberalizmu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy możliwa jest ekonomia jako nauka wolna od założeń moralnych? Czym jest finansjalizacja? Jak zdefiniować neoliberalizm?

Ekonomia nie jest wolna od wartości. Za każdą istotną teorią ekonomiczną kryją się pewne założenia filozoficzne, a zatem i aksjologiczne. Książka rekonstruuje etyczne założenia neoliberalizmu bazując na myśli jego głównego przedstawiciela jakim był Milton Friedman. Jest świetnym punktem wyjścia nie tylko dla zrozumienia całego neoliberalizmu ekonomicznego, ale także dla jego krytyki. A tej wciąż bardzo potrzebujemy, jako że okazał się on teorią nie tylko błędną w sensie naukowym, ale także szkodliwą w sensie społecznym, co ostatni wielki kryzys ekonomiczny pokazał z całą mocą.
- Prof. dr hab. Andrzej Szahaj
Lektura ta ma w sobie coś z kryminału. Poddając poglądy M. Friedmana - i szerzej neoliberalizmu - ostrej krytyce filozoficznej, autor pokazuje, jak, krok po kroku, treści normatywne zostały przemycone jako naukowe. I jak na podwalinach tak powstałej "neutralnej nauki" zrodziła się ideologia, która zmieniła świat. Tak samo było kiedyś z marksizmem, który też budował świat używający podobnych trików i skoków myślowych. Cdn.
- Prof. Paul H. Dembinski
Data wydania: 2019-11-14
ISBN: 978-83-7886-481-3, 9788378864813
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Stron: 180
dodana przez: jatymyoni

Autor

Mateusz Kucz Mateusz Kucz Adiunkt w Instytut Filozofii i Socjologii, Katedra Filozofii Moralności i Etyki Globalnej na Akademia Pedagogiki Specjalnej Doktorat z filozofii, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – 2016. Zainteresowania naukowe- filozo...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Etyka neoliberalizmu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Etyka neoliberalizmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl