Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona

Baruch Spinoza
Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jedno z podstawowych dzieł Spinozy. Zawarta w pracy koncepcja moralności jest oparta na materialistycznym pojmowaniu człowieka jako części przyrody. Człowiek jest tu przedstawiony jako integralny element natury, który swą przestrzeń "kulturową" (i także moralną) powinien budować zgodnie z jej prawami. Wszyscy podlegamy logicznym, racjonalnie poznawalnym prawidłowościom, lecz jako istoty racjonalne także sami tworzymy zasady i prawa, którym podporządkowujemy się w życiu społecznym. Spinoza był jednym z pierwszych, którzy dostrzegli iluzoryczność naszego poczucia wolności i wolnej woli. Człowiek może wybierać tylko w ramach dostępnych możliwości: nie zawsze też czyni to świadomie. Procesy intyicyjne, podświadome, niewyartykułowane w refleksji są dowodem na to, że rozumność wykracza poza pojęcie racjonalizmu, którym posługuje się humanistyka.
ISBN: 978-83-01-15392-2, 9788301153922
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Baruch Spinoza Baruch Spinoza
Urodzony 24 listopada 1632 roku w Holandii (Amsterdam)
Baruch Spinoza, Benedictus Despinoza, Benedictus d’Espinoza – filozof niderlandzki pochodzenia sefardyjskiego/portugalskiego zaliczany do grona największych filozofów zachodu. Urodził się w Amsterdamie, w rodzinie marranów, która uciekła z Portugal...

Pozostałe książki:

Pisma wczesne Traktaty Etyka Traktaty. Etyka Traktat polityczny
Wszystkie książki Baruch Spinoza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl