Fakty i artefakty. Formy paraartystyczne w mediach

Andrzej Kaliszewski, Edyta Żyrek-Horodyska
Fakty i artefakty. Formy paraartystyczne w mediach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wartością tej pracy jest (...) to, że jej Autorzy wykazali się znajomością najbardziej współczesnych zjawisk (...), nabrali do nich dystansu i potrafili wyciągnąć rzetelne, głębokie wnioski, które mogą być inspiracją dla czytelnika. Obok tej książki nie da się przejść obojętnie i długo nie zapomni się jej treści, będzie intrygować, zmuszać do refleksji. – z recenzji prof. dra hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego Andrzej Kaliszewski – doktor habilitowany, profesor UJ, literaturoznawca, medioznawca, kierownik Zakładu Genologii Dziennikarskiej i Historii Mediów w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ). Jest autorem między innymi następujących publikacji: Mistrzowie polskiego reportażu wojennego 1914-2014 (2017), Bagnet i pióro. Twórczość publicystyczna Juliusza Kadena-Bandrowskiego (2015), Słowo czynów cieniem. Polski reportaż wojenny i publicystyka wojenna autorów kręgu Legionów Polskich i Korpusów Polskich (2013), Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku (2012), Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język (współaut. K. Wolny-Zmorzyński i W. Furman, 2006, 2009), Nostalgia stylu. Neoklasycyzm liryki polskiej XX wieku w krytyce, badaniach i poetykach immanentnych (2007), Gry Pana Cogito. Monografia twórczości Zbigniewa Herberta (1982, 1990). Jest również autorem wyboru i opracowania antologii reportażu wojennego Od Oleandrów po Murmańsk (2016). Edyta Żyrek-Horodyska – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ), absolwentka komparatystyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół literatury romantyzmu, historii mediów oraz teorii gatunków dziennikarskich. Jest autorką monografii Wieszczowie i gazeciarze. Europejska publicystyka epoki romantyzmu (2016).
Data wydania: 2018-10-24
ISBN: 978-83-233-4485-8, 9788323344858
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron: 260

Autor

Andrzej Kaliszewski Andrzej Kaliszewski
Urodzony 17 maja 1954 roku w Polsce (Kraków)
Andrzej Kaliszewski – polski medioznawca, literaturoznawca, krytyk literacki, publicysta, poeta, doktor habilitowany, profesor uczelni na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, Wydział Zarzą...

Pozostałe książki:

Piętka Czesław niżej podpisany Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język wydanie 2 Mistrzowie polskiego reportażu wojennego 1914-2014 Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku Gry Pana Cogito
Wszystkie książki Andrzej Kaliszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fakty i artefakty. Formy paraartystyczne w mediach aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fakty i artefakty. Formy paraartystyczne w mediach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl