Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie

Ewa Bogacka-Kisiel
Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca jest unikalnym na polskim rynku wydawniczym źródłem wiedzy dotyczącym finansów osobistych. Autorzy opisują zagadnienia składające się na decyzje ekonomiczne podejmowane w ramach gospodarstw domowych. Gospodarstwa domowe są podstawową jednostką systemu ekonomicznego. Podejmowane przez nie decyzje dotyczące oszczędzania i inwestowania, a także zaciągania zobowiązań czy wydawania pieniędzy mają wpływ na sytuację gospodarczą. Zrozumienie ekonomicznych i psychologicznych podstaw tych decyzji jest konieczne do gruntownego poznania mechanizmów życia gospodarczego. Książka łączy teorię i praktykę wielu aspektów finansów osobistych, co sprawia, że jest dedykowana szerokiej grupie odbiorców. Finansiści dowiedzą się, jakie są psychologiczne podstawy decyzji podejmowanych przez gospodarstwa domowe, co pomoże im lepiej zrozumieć oczekiwania klienta.Wszyscy pozostali poznają praktyczne zagadnienia, związane z finansami osobistymi, takie jak:* strategie zarządzania płynnością,* planowanie budżetowe,* strategie oszczędzania,* dostępne produkty i bezpieczne strategie kredytowe,* możliwości inwestowania przez indywidualnych inwestorów,* kwestie ubezpieczeń, w tym instytucje i najważniejsze produkty ubezpieczeniowe,* zagadnienia obciążeń fiskalnych,* kwestie ochrony (instytucjonalnej i prawnej) konsumenta na rynku usług finansowych.Autorzy publikacji to pracownicy naukowi związani z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Opolskim, a także współpracownicy/autorzy/redaktorzy serwisu bankier.pl.
Data wydania: 2012-08-02
ISBN: 978-83-01-16974-9, 9788301169749
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 378

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl