Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu

Jay Kinghorn, Jay Dickman
Książka Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu
Książka Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Renesans sztuki fotografowania
Czym jest kreatywna ekspozycja i kompozycja zdjęcia?
Na czym polega praca ze światłem?
Jak fotografować ludzi, przyrodę, krajobrazy?
Na czym polega sztuka edycji, dobry retusz, dobór tonacji i kolorystyki?
Sztuka fotografowania wkroczyła w nową erę. Dzięki błyskawicznie rozwijającym się formatom cyfrowym tysiące ludzi może robić praktycznie nieograniczoną liczbę zdjęć, przy okazji odkrywając w sobie prawdziwy talent. Jeśli fotografowanie jest Twoją życiową pasją i chcesz doskonalić ten kunszt - sprawdź, czego możesz nauczyć się od dwóch wybitnych specjalistów - Jaya Dickmana i Jaya Kinghorna. Na kartach tej książki dzielą się oni z Tobą wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobyli dzięki wieloletniej pracy dla firm i organizacji, które potrafią docenić wagę świetnego zdjęcia.Książka ta będzie dla Ciebie praktycznym podręcznikiem i twórczym wyzwaniem - bez względu na to, czy jesteś początkującym zapaleńcem, czy też doświadczonym fotografem. Zaspokoi Twój głód wiedzy i z pewnością wzmocni Twoją kreatywność. Poznasz bliżej program Lightroom - narzędzie, które pozwala zmienić marzenia o doskonałej fotografii w rzeczywistość gotowego zdjęcia.
Część pierwsza tej książki, zatytułowana "Tworzenie obrazu", została napisana przez Jaya Dickmana. Wprowadzi Cię ona w zagadnienia ustawień aparatu fotograficznego i ułatwi sprawne, intuicyjne posługiwanie się nim w każdej sytuacji. Jay porusza również kwestie szczególnie interesujące dla zaawansowanych użytkowników, pisząc o tym, na czym polega sztuka fotografii podróżniczej i dokumentalnej oraz przyrodniczej i krajobrazowej. Oto jego propozycja dla Ciebie:

Dobór sprzętu i umiejętne obchodzenie się z nim.
Praca ze światłem.
Kreatywna ekspozycja i kompozycja.
Fotografowanie ludzi.Część druga, "Cyfrowa ciemnia", przygotowana przez Jaya Kinghorna, podpowie Ci, w jaki sposób efektywnie i wygodnie zorganizować pracę w programie Lightroom - od edycji zdjęć, przez retusz, aż do ostatecznego wydruku. Jej tematy przewodnie to:

korygowanie tonacji i kolorystyki;
zaawansowany retusz i korekcja obrazu;
projekty multimedialne.

Dwie harmonijnie uzupełniające się części, opracowane przez dwóch znakomitych specjalistów w swojej branży, wytyczą drogę prowadzącą do fotograficznego mistrzostwa.
Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami w świecie sprzętu, technikami retuszu i programami do edycji zdjęć, zachęcamy Cię do odwiedzenia strony internetowej pod adresem http://www.PerfectDigitalPhotography.com, która została pomyślana jako dodatek i uzupełnienie tej książki oraz źródło wielu cennych, wciąż aktualizowanych informacji, materiałów i opinii.Jay Dickman jest fotografikiem, zdobywcą Nagrody Pulitzera. Brał udział w dwudziestu pięciu wyprawach i ekspedycjach zorganizowanych przez National Geographic Society. Wśród jego klientów warto wymienić tygodnik "Time", magazyny "Men"s Journal", "Condé Nast. Traveler", "BusinessWeek", "Forbes", "Fortune", "Sports Illustrated", "American Way" i niemal wszystkie albumy wydane w ramach projektu "A Day in the Life of...", poświęcone Ameryce, Związkowi Radzieckiemu, Chinom, Włochom, Irlandii i Hiszpanii.
Jay Dickman jest aktywnym fotografem już od ponad trzydziestu pięciu lat. Członek programów Olympus Visionary Educator, Lexar Elite Photographer i HP Pro Photographer. Zdobywca wyróżnienia Goldeneye Award w konkursie World Press Competition, nagrody Sigma Delta Chi Journalist of the Year oraz wielu innych nagród w Stanach Zjednoczonych i na świecie.Jay Kinghorn posiada tytuł ACE (Adobe Certified Expert), jest członkiem programu Olympus Visionary, szkoleniowcem i konsultantem do spraw procesów przetwarzania obrazu. Jay specjalizuje się w doradzaniu korporacjom w zakresie skutecznego wykorzystywania zdjęć, upraszczania metod ich przetwarzania, szkolenia pracowników z obsługi programów Adobe Photoshop, Adobe Lightroom oraz zastosowania systemów zarządzania kolorem. Jay Kinghorn prowadzi szkolenia w firmach i na uczelniach na całym świecie. Jego prezentacje poświęcone są w głównej mierze procesom edycji cyfrowych zdjęć, zarządzaniu kolorem, optymalizacji obrazu oraz kierunkach rozwoju fotografii. Wśród jego klientów znajdują się takie przedsiębiorstwa i organizacje, jak Olympus, Sony, Adobe, Cabela"s, Vail Resorts i Pearl Izumi.


Technika i sztuka fotografii

Profesjonalne techniki opisane w tym podręczniku pozwolą Ci tworzyć coraz lepsze zdjęcia, a także dostarczą wskazówek, które pomogą poprawić jakość Twojej pracy w cyfrowej ciemni. Książka przedstawia najnowsze rozwiązania i technologie z branży fotograficznej, w tym nowoczesny sprzęt - jak lustrzanki cyfrowe, a także oprogramowanie - aplikacje Adobe Photoshop CS4 i Adobe Photoshop Lightroom. Jest również nieocenioną kopalnią pomysłów oraz sztuczek i technik zwiększających efektywność Twojej pracy. Całość opatrzona jest wspaniałymi, kolorowymi zdjęciami, które stanowią zachętę do sięgnięcia po aparat i są przedsmakiem tego, co możesz osiągnąć. Na stronie http://www.perfectdigitalphotography.com znajdziesz dodatkowe przydatne materiały.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-246-2637-3, 9788324626373
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe