Funkcjonowanie państwa prawa we współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Jastrzębski
Funkcjonowanie państwa prawa we współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Biogram autora tej publikacji – prof. Bronisława Jastrzębskiego – został opublikowany w „Złotej księdze nauk społecznych” (Gliwice 2014), w której znajduje się następująca informacja: „[W Księdze tej] znalazły się biogramy naukowców szczycących się znaczącymi dokonaniami na polu szeroko rozumianych nauk społecznych, reprezentujących takie dyscypliny, jak m.in.: nauki prawne, ekonomia, organizacja i zarządzanie, pedagogika, socjologia, psychologia, nauki o polityce czy towaroznawstwo. […] Księga jest efektem […] idei szerokiej prezentacji biogramów osób najbardziej zasłużonych dla Nauki Polskiej”. Biogram prof. Jastrzębskiego znajduje się także w „Złotej księdze nauk administracyjnych” (2011), „Problemach współczesnego ustrojoznawstwa: księga jubileuszowa profesora Bronisława Jastrzębskiego” (Olsztyn 2007) oraz suplemencie (Olsztyn 2008). W „Informatorze Nauki Polskiej” prof. Jastrzębski pierwszy raz zaistniał w 1961 roku jako prezes Koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, którego był inicjatorem i organizatorem. Bogdan Czyżak w książce Koszalin kulturalny (1945–1975) (Koszalin 1977) zaznaczył: „Z istnieniem Koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk wiązać należy początki miejscowego środowiska Naukowego”. W „Roczniku Koszalińskim” (1965) odnotowano: „Potrzeba powołania takiego towarzystwa wynikła z braku w Koszalinie jakiejkolwiek placówki naukowej czy instytucji popularyzującej naukę. Inicjatywa ta zaspokajała więc zapotrzebowanie społeczne”. Drogi Czytelniku! Cytuję niżej wymienionego autora: „Do Twych myśli się odwołuję, jeżeli będą to Twoje własne myśli; ale jeśli weźmiesz je na wiarę od innych, to nie mogę przywiązywać do nich większej wagi, będą bowiem zrodzone nie z dążenia do prawdy, lecz z jakichś lichszych pobudek; nie warto wszak zajmować się tym, co mówi lub myśli czło- wiek, który mówi lub myśli tylko tak, jak nim ktoś pokieruje. Jeśli sądzisz o rzeczach samodzielnie, to wiem, że sąd Twój będzie rzetelny; wtedy nie poczuję się skrzywdzony ani obrażony, jakkolwiek sąd Twój miałby wypaść”. (John Locke, Rozważania dotyczące rozumu ludzkiego)
ISBN: 978-83-8019-712-1, 9788380197121
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Funkcjonowanie państwa prawa we współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Funkcjonowanie państwa prawa we współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl