Garcia II władca Konga a Kościół katolicki

Robert Piętek
Garcia II władca Konga a Kościół katolicki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dawne Kongo było afrykańskim państwem, którego władcy i znaczna część elit politycznych od końca XV wieku uważała się za chrześcijan. Mimo częstych konfliktów z duchowieństwem kongijscy władcy nie porzucili tej religii. Praca przedstawia politykę Garcii II (1641-1660) wobec duchowieństwa katolickiego. Władcy temu udało się przełamać monopol portugalski na kontakty ze światem europejskim, do czego w dużym stopniu przyczynili się kapucyni wysłani tam przez Kongregację Propagandy Wiary. Obecność ich znacznie zwiększyła liczbę duchownym w Kongu. Zakonnicy ci wspierali władcę w działaniach ograniczających rolę lokalnych ośrodków kultu oraz promujących wspólną dla całego państwa ideologię. Byli tez pośrednikami w kontaktach z Europą.

il. kolor. 8 + 4 mapy
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7543-096-7, 9788375430967
Wydawnictwo: NERITON
Stron: 245

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Garcia II władca Konga a Kościół katolicki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Garcia II władca Konga a Kościół katolicki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl