Gdzie żyją tygrysy

Jean-Marie Blas de Robles
Gdzie żyją tygrysy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wielowątkowa powieść, której akcja rozgrywa się w różnych środowiskach współczesnej Brazylii, a motywem przewodnim jest odnaleziona biografia jezuity Atanazego Kirchera, siedemnastowiecznego podróżnika, odkrywcy i wynalazcy.
Opracowania dzieła podejmuje się Eleazard von Wogau, korespondent prasowy w Brazylii zafascynowany postacią jezuity. Żona Eleazarda, Elaine, pracownik naukowy uniwersytetu w Brasilii, wyrusza z wyprawą paleontologiczną na bezdroża Mato Grosso. Ich córka Moema, studentka etnologii, jest idealistką starającą się wrócić do źródeł istnienia, wierzy bowiem w ich oczyszczającą moc. Nelson, upośledzony fizycznie chłopak, mieszkaniec faweli, żyje żądzą zemsty. Wśród postaci, których działania tworzą wielowymiarowy obraz współczesnej Brazylii, jest też skorumpowany wysoki urzędnik państwowy i gardząca nim żona jest tajemnicza Włoszka jest dobroduszny lekarz, erudyta i filozof, jakich rzadko się dzisiaj spotyka...
Książka nagrodzona we Francji prestiżowymi nagrodami: Prix Médicis, Prix du Roman FNA C, Prix du Jury Jean Giono.
ISBN: 978-83-7508-195-4, 9788375081954
Wydawnictwo: Sonia Draga

Autor

Jean-Marie Blas de Robles Jean-Marie Blas de Robles z wykształcenia filozof i archeolog, od roku 1986 członek francuskiej misji archeologicznej w Libii, podróżnik z zamiłowania. Zadebiutował w 1982 r. zbiorem opowiadań La Mémoire de riz uhonorowanym nagrodą Akademii Francuskiej. Gdzie żyją tygrysy to...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gdzie żyją tygrysy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
Przeczytane

Jak stoi na okładce"Dziesiątki godzin czystego szczęścia-najbardziej ekscytująca lektura tego sezonu"
Ta książka mnie zwyczajnie i po ludzku nieziemsko wynudziła,także sami wyróbcie sobie własne zdanie,ale ja odpuszczam w połowie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Gdzie żyją tygrysy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl