Generał Józef Niemojewski organizator powstania wielkopolskiego 1794 r

Karol Romuald Żarczyński
Generał Józef Niemojewski organizator powstania wielkopolskiego 1794 r
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest rok 1794. Powstanie kościuszkowskie upada, a wraz z nim gaśnie zapał do walki o chylącą się ku upadkowi Rzeczpospolitą, choć nie u wszystkich. Generał Józef Niemojewski, jego czynny uczestnik, postanawia przeciwstawić się czyhającym na ojczyznę sąsiadom, organizując powstanie wielkopolskie. W działania włącza Dąbrowskiego, potem Napoleona... Romuald Żarczyński przedstawia barwne koleje losu generała Józefa Niemojewskiego. Autor sięga do źródeł historycznych, ale i fragmentów pamiętników oraz dokumentów z archiwum rodziny Niemojewskich. Wszystko to składa się na portret arcyciekawej osobowości, dla której ojczyzna, honor i Bóg były wartościami nie do przecenienia. Romuald Karol Żarczyński ? urodził się w 1935 roku w Podzbużu na Wołyniu. Absolwent szkoły oficerskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Zafascynowany postacią Józefa Niemojewskiego, postanowił wydobyć na światło dzienne dokonania generała, publikując jego biografię.
ISBN: 978-83-65356-15-4, 9788365356154
Wydawnictwo: Warszawska Grupa Wydawnicza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Generał Józef Niemojewski organizator powstania wielkopolskiego 1794 r aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Generał Józef Niemojewski organizator powstania wielkopolskiego 1794 r. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat