Gone zniknęli faza druga głód

autor: Michael Grant
Gone zniknęli faza druga głód
4.55
Ocena 4.55 na 5 możliwych
Na podstawie 58 ocen kanapowiczów
Drugi z zapowiedzianego na sześć tomów cyklu Michaela Granta, kontynuacja bes...
Drugi z zapowiedzianego na sześć tomów cyklu Michaela Granta, kontynuacja bestsellerowego GONE, odważna wizja świata po (ograniczonej do jednego miasta) Apokalipsie. Po trzech miesiącach sytuacja w ETAPIE wygląda jeszcze gorzej niż na początku. Resztki radości z powodu zniknięcia dorosłych rozwia...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788376860084
Wydawnictwo: Jaguar

Recenzje

Głód
Michael Grant to amerykański pisarz urodzony w 1943 roku. Od wielu lat jest szczęśliwym mężem K. A. Applegate wraz z którą stworzył serię o Animorfach. Większość życia spędził "na walizkach". Nawet jako osoba dorosła nigdzie nie zagrzał miejsca dłużej. Po części dlatego właśnie został pisarzem. J...
"Gone: Zniknęli. Faza Druga: Głód" - Michael Grant
Od brawurowego zwycięstwa Sama nad Caine'm i Drake'm minęły trzy długie miesiące. Nad Perdido Beach zawisły ciemne chmury - miasteczko opanowała fala głodu, zapasy jedzenia skurczyły się niemal do zera, a na dodatek na polach kapusty i melonów - jedynego źródła, z którego mieszkańcy ETAP-u mogą j...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anciaa
@anciaa 2010-04-09
Przeczytane (2010-01-01)
Świetna kontynuacja serii GONE. Myślę, że wcale nie gorsza od poprzedniej części. O ile w pierwszej części bohaterowie musieli się odnaleźć w nowej sytuacji, o tyle w tej części już bywa tak, że nie cofną się przed niczym. Przykładów tego można znaleźć wiele, jak choćby zdobywanie pożywienia czy bunt "normalnych". Po przeczytaniu dwóch książek z tej serii, stwierdzam , że zawsze jest tak, że na początku jest w miarę spokojnie, coś tam się dzieje ale dopiero w połowie rozpoczyna się walka i decydujący moment. W tej części dużo zwrotów akcji, nowi bohaterowie. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że książka wciąga i trzyma w napięciu. Jedyne co mi w niej przeszkadzało to opisy zębaków, które były lekko mówiąc "niesmaczne", a w szczególności ten pierwszy na samym początku... Mutacje stają się coraz bardziej interesujące, a z każdym rozdziałem zastanawiałam się co takiego się jeszcze wydarzy. Ciekawi mnie co się stało z Brittany, jestem prawie pewna, że ona jeszcze się pojawi. Bardzo polecam książkę, warto ją przeczytać. Odradzam jednak zaczynanie serii od drugiej części, choćby dlatego, że można się pogubić we wszystkich bohaterach, czasem nawet kiedy się przeczytało pierwszą. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.
@Roselle
@Roselle 2010-08-20
Przeczytane (2010-08-20)
Muszę przyznać, że druga część "Gone" podoba mi się jeszcze bardziej od poprzedniej części, w której to dopiero zapoznawaliśmy się z bohaterami, odkrywaliśmy wraz z nimi tajemnice Perdido Beach. W kontynuacji wiemy już z czym mamy do czynienia co sprawia, że akcja przysłowiowo "rusza z kopyta" i zaskakuje czytelnika na każdym kroku, sprawiając, że oderwanie się od lektury wręcz staje się dla niego czynnością niemożliwą do wykonania. W książce Michaela Granta najbardziej ujęło mnie to, że nie ograniczamy się do obserwowania akcji z pozycji jednego bohatera, ale mamy możliwość wnikania do umysłów wszystkich postaci, odgrywających w niej ważniejszą rolę. Grant unika egzaltowanych porównań, sprawiając, że powieść jest przez to bardziej realistyczna i nie odnosi się przez to wrażenia, jakoby autor chciał koniecznie oczarować czytających doborem słów rodem z wcześniejszej epoki. Gorąco polecam!
@Nessnej
@Nessnej 2011-07-12
Przeczytane (2011-07-12)
Niestety faza "Głód" to było jak dotąd dla mnie pożegnanie z tą serią. Owszem pomysł ciekawy, nawet styl autora mi się podoba, ale coś mi nie zgrzyta... Fala śmierci strasznie mnie denerwuje, byc może podkreśla to brutalność i nadaje historii atmosferę grozy, ale nie lubię czytać, wiedząc, że za jakiś czas na pewno zginie jakis bohater - a może się okazać, że jakiś, którego lubię. Poza tym co chwila dochodzą nowe postacie, czuję jakby to były jakieś wymiany. Astrid jest strasznie przemądrzała, a biedny Sam nie udźwignął sam mojego zainteresowania bohaterami. Wiem, że seria ma wiele fanów i wiernych czytelników i nie jest złą czy nudną historią, ale jakoś nie mogę się zebrać w sobie, być dać jej dalej szansę i czytać ciąg dalszy.
@Rebellish
@Rebellish 2010-07-19
Przeczytane (2010-07-19)
Autor w tej części wprowadza wiele nowych wątków, pojawiają się nowe, ciekawe (często przerażające) postacie. Przestaje być tak kolorowo, jak przynajmniej było w pierwszej części. Budowany jest cudowny klimat grozy, który momentami przyprawia o dreszcze i gęsią skórkę. To sprawia, że od tej książki wprost nie można się oderwać. W pewnym momencie chciałam ją odłożyć, zająć się przez moment czymś innym, ale nie dałam rady. Czytałam tę książkę jak nakręcona, pochłaniając raz za razem. Płynna akcja, praktycznie w każdym momencie dzieje się coś bardzo ciekawego, godnego uwagi. Dlatego radzę czytać tę książkę w czasie, gdy nie macie naprawdę nic do zrobienia, bo podczas jej czytania zapomnicie o całym świecie. Polecam!
@Lloret
@Lloret 2011-07-31
Przeczytane (2011-07-31)
Choć miłośniczką fantastyki nie jestem i nadmiar mutacji, zdolności paranormalnych i innych elementów ETAPu mnie drażnił, muszę przyznać, że książka trzyma poziom pierwszej części serii, przy okazji poruszając problemy tak typowe dla młodzieży. Od pierwszych stron trzyma w napięciu i odbiega od większości książek zaliczanych do literatury młodzieżowej, nie kreując żadnych idealnych bohaterów, a przedstawiając przerażającą wizję świata rządzonego przez dzieci (tak! naiwni ci, którzy wierzyli, że dzieci to takie dobre istoty!). Warto.
@narratorka
@narratorka 2010-09-01
Przeczytane (2010-09-01)
Przeczytałam bo to druga część serii. Pierwsza podobała mi się bardziej, ale ta tez jest świetna. Najbardziej podoba mi się, ze koniec własciwie niczego nie wyjasnia i jeszcze wzbudza ciekawośc by przeczytac część kolejną, któej nie można się doczekac. Podobał mi sie watek Caine'a i Diany i oczywiście Drake' a bo uważam że autor przeszedł sam siebię tworząc ta cudowną postać- wrednego, zimnego bezwzględnego i szalonego wariata^^ Polecam. Ja zbieram całą serię i uważam, ze jest naprawdę świetna.
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2010-07-26
Przeczytane (2010-01-01)
Świetna książka, równie dobra jak pierwsza część. Dużo się w niej dzieje. Obok znanych nam z poprzedniego tomu postaci pojawiają się nowi bohaterowie. Jak zwykle, jest także wiele wciągających wątków. Gdy przestawałąm ją czytać choćby na chwilę, nie mogłam przestać myśleć o tym, co wydarzy się na kolejnych stronach. Zafascynował mnie wątek buntu 'zwykłych ludzi' przeciw 'odmieńcom' pod kierownictwem Zila. Polecam i dodaję do ulubionych ;)
@Elen
@Elen 2011-12-10
Przeczytane (2011-12-09)
Podobało mi się, chyba nawet bardziej niż część pierwsza, choć tamtej nie pamiętam tak dobrze, bo czytałam ją już jakiś czas temu. Bohaterowie czasem denerwowali, taki Sam czy Astrid na przykład, ale lubię Edilia i może nawet Caine nie jest zawsze taki zły. Ciekawy pomysł, ale właściwie dużo się wyjaśniło co do powstania ETAP-u, także jestem ciekawa co będzie w kolejnym tomie, muszę wkrótce przeczytać. Polecam : )
@navenien
@navenien 2010-06-24
Przeczytane (2010-01-22)
Pierwsza część zrobiła na mnie wrażenie, ale nie miałam ochoty, prawdę mówiąc, na kolejne części. Zachęciła mnie jednak moja polonistka, która zresztą pożyczyła mi tą książkę. Przyznaję, że była dużo bardziej wciągająca, niż poprzedniczka. Nie umywa się także do ,,Władcy much", ale może śmiało z nią konkurować. Dużo się działo, szybciej, częściej; były wstrząsające momenty. Zabiorę się chętnie za ,,Kłamstwa".
@Niji
@Niji 2010-11-09
Przeczytane (2010-11-09)
Zdaje mi się też, że druga część GONE jest bardziej brutalna, więcej się tu dzieje. Tworzą się podziały. Dzieciaki dopada głód, w jego imię mogą nawet zabijać. Pojawia się też parę nowych postaci, więcej dowiadujemy się o Ciemności. Jak dla mnie, zdecydowanie ciekawsza. Momentami mnie odrzucała - zwłaszcza momenty o Drake'u, ale mimo wszystko - podobała mi się. I z chęcią sięgnę po kolejną część ;-)
Autorzy
Michael Grant
Amerykański pisarz urodzony w 1943 roku, współtwórca między innymi bestsellerowych serii "Animorphs" oraz "Everworld". Od wielu lat żonaty z K. A. Applegate, szczęśliwy mąż i ojciec dwojga dzieci. ...
Inne książki:
Książka Gladiatorzy
Książka Neron
Książka Dwunastu cezarów
Książka Herod Wielki
Książka Gone: Faza trzecia: Kłamstwa
Współtworzący tą stronę
puchar @estern @estern pierwsza opinia