Gorbaczow. Pieriestrojka i rozpad imperium

Prof. zw. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska
Gorbaczow. Pieriestrojka i rozpad imperium
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Siedem lat rządów (1985-1991) Michaiła Gorbaczowa to czas niezwykły
- próby reformowania systemu komunistycznego zamykają historię państwa, w którym bezwzględna władza dominowała przez dziesięciolecia nad społeczeństwami znacznej części świata, a jednostki pozbawiała wolności i podstawowych praw. Pieriestrojka była impulsem do otwarcia na zmiany w ZSRR i krajach satelickich.

Historia życia Michaiła Gorbaczowa jest historią pokolenia, które nie miało dzieciństwa, wchodziło w dorosłość gwałtownie, przyjmując odpowiedzialność za tych, których bezpowrotnie pochłonęła wojna.

- Jakim politykiem był Gorbaczow
- W jaki sposób stał się przywódcą największego terytorialnie państwa naszego globu
- Dlaczego musiał odejść i jaką spuściznę po sobie pozostawił
Na te wszystkie pytania odpowiada autorka publikacji, kreśląc porywającą opowieść o jednej z najciekawszych postaci najnowszej historii.

Data wydania: 2020-12-12
ISBN: 978-83-8142-510-0, 9788381425100
Wydawnictwo: Uniwersytetu Łódzkiego
Kategorie: Polityka, Biografia
Stron: 242
dodana przez: Dusza

Autor

Prof. zw. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska Prof. zw. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska Prof. Alicja Stępień-Kuczyńska jest absolwentką historii Uniwersytetu Łódzkiego. W 1980 roku obroniła rozprawę doktorską, zaś w 1990 habilitacyjną, tytuł profesora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskała w roku 2010. Od 1997r. ro...

Pozostałe książki:

Dialog europejski Zachód-Wschód. Polityka - Gospodarka - Społeczeństwo Dialog europejski Zachód-Wschód. Polityka-Gospodarka-Społeczeństwo Rosja: ku Europie. Z problematyki stosunków rosyjsko-unijnych Rosja w okresie prezydentury Władimira Putina Internacjonalizacja polskich ośrodków politologicznych
Wszystkie książki Prof. zw. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gorbaczow. Pieriestrojka i rozpad imperium nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorbaczow. Pieriestrojka i rozpad imperium. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl