Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań

dr inż. Marcin Zieliński, dr inż. Marcin Dębowski
Książka Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań
Książka Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Eksploatacja oczyszczalni ścieków związana jest ściśle z koniecznością prowadzenia odpowiedniej gospodarki osadowej. Powstające w procesie oczyszczania ścieków osady muszą być poddawane procesom przeróbki, a następnie właściwie unieszkodliwione lub zagospodarowane. Publikacja prezentuje nowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na skuteczną stabilizację, higienizację oraz odwodnienie osadów ściekowych, powstających zarówno w sektorze komunalno-bytowym, jak i zakładach przemysłowych. Przedstawia metody, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne, które pozwalają istotnie zwiększyć efektywność rozkładu substancji zawartych w osadach ściekowych organicznych, co bezpośrednio wpływa na ilość wytwarzanego biogazu oraz stopień neutralizacji tego uciążliwego odpadu. Omawia również technologie, które prowadzą bezpośrednio do zmniejszenia ilości, masy i objętości powstających w procesach oczyszczania ścieków osadów, a co za tym idzie ograniczają lub zupełnie eliminują ich negatywny wpływ na komponenty środowiska naturalnego.
Korzyści omawia metody, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne, które pozwalają na istotne zwiększenie efektywności rozkładu zawartych w osadach ściekowych substancji organicznych; przedstawia technologie, które prowadzą bezpośrednio do zmniejszenia ilości, masy i objętości osadów powstających w procesach oczyszczania ścieków; prezentuje nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz urządzenia, które nie są powszechnie znane w kraju, jednak mogą znaleźć szerokie zastosowanie zarówno na obiektach gospodarki komunalnej, jak i zakładach przemysłowych; zawiera praktyczne zestawienie wszystkich metod prezentowanych w publikacji.
Data wydania: 2011-04-12
ISBN: 978-83-7537-140-6, 9788375371406
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań”- dr inż. Marcin Zieliński

Książka Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych
Usuwanie związków węgla, az... dr inż. Marcin Zieliński, dr inż. Marcin Dębowski
Tematyka Procesy biologicznego oczyszczania ścieków eksploat...

Cytaty z książki

O nie! Książka Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe