Gospodarka wodno-ściekowa i odpadowa w przemyśle elektrochemicznym

Tadeusz Stefanowicz
Gospodarka wodno-ściekowa i odpadowa w przemyśle elektrochemicznym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce omówiono problemy gospodarki wodno-ściekowej w uciążliwym dla środowiska przemyśle elektrochemicznym. Gospodarka ta rozpoczyna się od poboru wody jako surowca, poprzez wytwarzanie ścieków, ich neutralizację i odprowadzanie do kanalizacji, aż do ponownej przemiany w wodę. Po przedstawieniu metod neutralizacji ścieków galwanicznych omówiono problemy związane z osadami wodorotlenków metali ciężkich, ich stabilizacją, zestalaniem, składowaniem i utylizacją, problemy związane z regeneracją zanieczyszczonej gleby, a także metody neutralizacji szkodliwych emisji gazowych powstających w procesach obróbki powierzchniowej metali lub podczas neutralizacji ścieków.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7143-514-0, 9788371435140
Wydawnictwo: Politechniki Poznańskiej

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gospodarka wodno-ściekowa i odpadowa w przemyśle elektrochemicznym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gospodarka wodno-ściekowa i odpadowa w przemyśle elektrochemicznym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl