Granice i pochodne z CD Metody rozwiązywania zadań

Robert Kowalczyk, Kamil Niedziałomski, Cezary Obczyński
Granice i pochodne z CD Metody rozwiązywania zadań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka doskonałego zespołu – po Repetytorium z matematyki i Całkach autorzy zajęli się kolejnym, kompleksowo ujętym ważnym zagadnieniem matematyki wyższej, z którym zmagają się wszyscy studenci kierunków technicznych.

Podręcznik ma charakter praktyczno-teoretyczny, bardzo pomocny w zrozumieniu istoty tak ważnych zagadnień w analizie matematycznej, jak:

  • granica i ciągłość funkcji jednej zmiennej (granica właściwa i niewłaściwa, ciągłość i jednostajna ciągłość),
  • rachunek różniczkowy funkcji jednej zmiennej (pierwsza pochodna i jej interpretacja geometryczna, reguła de l’Hospitala, przebieg zmienności funkcji, szeregi Taylora),
  • granica i ciągłość funkcji wielu zmiennych (elementy teorii przestrzeni metrycznych, granica funkcji),
  • rachunek różniczkowy funkcji wielu zmiennych (pochodne kierunkowe i cząstkowe, pochodne wyższych rzędów, zastosowania pochodnych, funkcje uwikłane).

Książka jest napisana w formie ćwiczeń rachunkowych, których wykonanie zapewni biegłość w posługiwaniu się metodami rachunkowymi wykorzystywanymi przy obliczaniu granic i przy zastosowaniu rachunku różniczkowego funkcji jednej i wielu zmiennych. Zawiera również wiele zadań rozwiązanych bardzo szczegółowo, krok po kroku.

Do książki jest dołączona płyta CD z programem Maxima oraz materiałami dodatkowymi, wyjaśniającymi, jak z niego korzystać.

Data wydania: 2014-09-29
ISBN: 978-83-01-17370-8, 9788301173708
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 454
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Granice i pochodne z CD Metody rozwiązywania zadań aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Granice i pochodne z CD Metody rozwiązywania zadań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl