Grzeczność na co dzień

Janina Ipohorska
Książka Grzeczność na co dzień
Książka Grzeczność na co dzień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jan Kamyczek jest klasykiem w dziele savoir-vivre'u. Jego książka napisana jest ze znawstwem i dobrym odczuciem współczesnego odbiorcy. W siedemdziesięciu pięciu procentach zakres rad i spraw objętych normowaniem towarzyskim pokrywa się z tym, co w odczuciu współczesnego społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, takiego normowania wymaga. Dlaczego tylko w siedemdziesięciu pięciu procentach? Bo w dwudziestu pięciu procentach Jan Kamyczek wykracza poza ten zakres spraw, podaje więcej szczegółowych norm, zajmuje się sytuacjami, które w praktyce współczesnego życia układają się prościej, bezregułowo. Czyli Kamyczek jest rygorystą w towarzyskim w większym stopniu, niż tego pragnie współczesny młody człowiek, choć równocześnie Kamyczek jest też znacznie liberalniejszy od dawnych klasyków bon tonu. Sądzę, że to jest zaleta książki, ponieważ wychowawca (a Kamyczek jest wychowawcą) winien ustawiać poprzeczkę zawsze trochę wyżej niż aktualne możliwości wychowanka. Fragment z recenzji Dra Mikołaja Kozakiewicza
Data wydania: 1972
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 260

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Grzeczność na co dzień nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Grzeczność na co dzień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe