Henri de Toulouse-Lautrec : 1864-1901 : teatr życia

Matthias Arnold
Henri de Toulouse-Lautrec : 1864-1901 : teatr życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wczesny i doskonały autoportret przyszłego wielkiego artysty ukazuje młodego mężczyznę spoglądającego nieco lękliwie w lustro. Wydaje się, że zestaw przedmiotów z jego rodzinnego wielkopańskiego domu, kosztownych i nieistotnych jednocześnie, stoi między artystą a jego wizerunkiem, a sam malarz staje się częścią martwej natury. Światło pada tylko na jego plecy i kark, twarz zaś znajduje się w cieniu. Zupełnie jakby młody malarz chciał ukryć się przed widzem lub sobą samym. Z obrazu emanuje zwątpienie i sceptycyzm: czy malarstwo jest rzeczywiście moim powołaniem? Czy osiągnę sukces? Co się dzieje z moim ciałem? Dlaczego dotknęło mnie nieszczęście, niedorozwój kończyn, a moja twarz z grubymi czerwonymi wargami i wąską brodą staje się coraz bardziej szkaradna? Czy słaby zarost zdoła ją w końcu zakryć? Mężczyzna zadający te pytania stał na progu wyjątkowej kariery, dzięki której miał się stać jednym z najważniejszych artystów w historii sztuki.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-89192-10-3, 9788389192103
Wydawnictwo: Taschen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Henri de Toulouse-Lautrec : 1864-1901 : teatr życia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Henri de Toulouse-Lautrec : 1864-1901 : teatr życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl