Historia naturalna bogaczy. Raport z badań terenowych.

Richard Conniff
Historia naturalna bogaczy. Raport z badań terenowych.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka bezceremonialnie i dowcipnie przedstawia analogie między zachowaniami osobników dominujących w świecie zwierząt a zachowaniami ludzi bogatych. Autor, nawiązując do konwencji piśmiennictwa przyrodniczego i zmierzając tropem wskazanym przez psychologię ewolucyjną, przybliża czytelnikowi uniwersalne strategie Natury. Większość schematów rozpoznajemy dość łatwo. Spektakularne walki o dominację, mowa ciała i przybrania, "porządek dziobania", naśladowanie osobników zajmujących wyższe miejsce w hierarchii, poszerzanie przestrzeni życiowej, dążenie do stworzenia i podtrzymania dynastii, ewolucyjnie wykształcona skłonność do niewierności - są nam dobrze znane. Conniff pisze jednak także o tym, co tak oczywiste nie jest, na przykład wtedy, gdy wyjaśnia, że filantropia to również forma dominacji. Lektura gęsta od anegdot, zaspokajająca ciekawość, jaką budzą oba równie egzotyczne i trudno dostępne światy. www.czytelnia.onet.pl
Tytuł oryginalny: The Natural History of the Rich. A Field Guide.
Data wydania: 2003-11-01
ISBN: 83-89291-68-1, 8389291681
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 405

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Historia naturalna bogaczy. Raport z badań terenowych.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia naturalna bogaczy. Raport z badań terenowych.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl