Hitler i święte insygnia : prawdziwa historia kradzieży i odzyskania klejnotów koronacyjnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego

Sidney D. Kirkpatrick
Hitler i święte insygnia : prawdziwa historia kradzieży i odzyskania klejnotów koronacyjnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W ostatnich dniach II wojny światowej amerykańskie służby specjalne odnajdują trop wiodący wprost do Norymbergi. Tam, w doskonale zabezpieczonym bunkrze, mają znajdować się najcenniejsze eksponaty muzealne i dzieła sztuki - prawdziwy skarbiec dóbr kultury zagrabionych przez nazistów. Jednak po dotarciu do kryjówki okazuje się, że brakuje najcenniejszej części zbiorów: klejnotów koronacyjnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Główny bohater, historyk sztuki Walter Horn, musi rozwiązać zagadkę ich zniknięcia w trzy tygodnie, zanim rozpocznie się Proces Norymberski. Co gorsza, pojawia się podejrzenie, że hitlerowscy konspiratorzy chcą użyć klejnotów do odrodzenia duchowego III Rzeszy. Sidney Kirkpatrick wciąga czytelnika od pierwszej strony, prowadząc go przez zniszczone wojną Niemcy, sprawnie dawkując sceny akcji, meandry śledztwa, motywy melodramatyczne i psychologię nazistowskich okultystów.
Tytuł oryginalny: Hitler's Holy Relics
Data wydania: 2012-05-01
ISBN: 978-83-08-04864-1, 9788308048641
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 424

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hitler i święte insygnia : prawdziwa historia kradzieży i odzyskania klejnotów koronacyjnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hitler i święte insygnia : prawdziwa historia kradzieży i odzyskania klejnotów koronacyjnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl