Humor żydowski (pocket)

Jacek Illg, Weronika Łęcka
Humor żydowski (pocket)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór dowcipów i humorystycznych opowiastek zaczerpniętych ze skarbnicy kultury żydowskiej. Zgromadzone według klucza tematycznego dowcipy nie tylko śmieszą czytelnika, ale i są źródłem informacji o tradycji, obyczajach, nakazach religijnych, stosunku do pieniędzy, polityki, pracy i zabawy Żydów zamieszkujących Polskę i inne kraje europejskie. Wiele historyjek jest związanych z wielką emigracją Żydów do Ameryki i próbą ułożenia sobie życia w zupełnie nowych warunkach. Przysłowiowy żydowski humor jest pełen mistyki i filozoficznej głębi, dlatego księga nie tylko bawi, ale i pozwala lepiej zrozumieć przedstawicieli narodu, który tak wiele wniósł do kultury Polski.
ISBN: 978-83-7835-625-7, 9788378356257
Wydawnictwo: Videograf

Autor

Jacek Illg Z wykształcenia bohemista, absolwent filologii słowiańskiej na UŚ, z zamiłowania tłumacz, ma w dorobku kilkadziesiąt przekładów poezji i prozy z języka czeskiego i angielskiego, (m.in. M. Kundery, V. Havla, M. Formana, J. Seiferta). Autor i współ...

Pozostałe książki:

Życie jest gdzie indziej Język sekretów Aniołowie dnia powszedniego Księga aforyzmów Księga mądrości. Siedem Punktów Treningu Umysłu Powieść dla mężczyzn Uczestnicy wycieczki Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II Diabeł w legendzie i literaturze Dowcipy i opowieści różnej treści Encyklopedia mitologii antycznej Humor żydowski (pocket) Miss Bangkok Moje dwa światy. Milos Forman. Wspomnienia Od podziemnego Kościoła do labiryntu wolności. Autobiografia Wielka księga humoru.
Wszystkie książki Jacek Illg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Humor żydowski (pocket) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Humor żydowski (pocket). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat