I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta Kondratowicz

Bogdan de Barbaro
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta Kondratowicz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Poradnik o tym, jak żyć w rodzinie i nie zwariować. A ponadto książka o: potrzebnych kłótniach i dobrych rozmowach, upartym mężu, niezadowolonej żonie, obrażalskiej siostrze i zbuntowanym dziecku. Definicja jest prosta: rodzina to podstawowa komórka społeczna. Rzeczywistość już taka prosta nie jest. Rodzina to przede wszystkim skomplikowany system relacji i emocji, z którymi jej członkowie nie zawsze potrafią sobie poradzić. Wystarczy błahy powód, a między małżonkami wybucha kłótnia, brat nie może porozumieć się z siostrą, teściowa nie znajduje wspólnego języka z synową. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest kontakt z psychoterapeutą. Albo sięgnięcie po tę książkę! Terapeuta Bogdan de Barbaro wraz z dziennikarką Danutą Kondratowicz przedstawiają typowe i nietypowe sytuacje, do jakich może dojść w Waszych rodzinach. Poznając historie prawdziwe oraz te stworzone na potrzeby książki zastanowicie się nad swoim życiem rodzinnym, nad tym, co robicie dobrze i nad tym, gdzie być może popełniacie błędy. I w końcu dogadacie się ze swoimi bliskimi. Książka Bogdana de Barbaro i Danuty Kondratowicz pokazuje, na czym polega siła rodzinnych relacji i jak żyć, by się nie tylko nie pozabijać, ale i razem rozwijać, wspierać i… śmiać.
Data wydania: 2017-06-22
ISBN: 978-83-08-06349-1, 9788308063491
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 264

Autor

Bogdan de Barbaro Bogdan de Barbaro
Urodzony 7 września 1949 roku w Polsce (Kraków)
Bogdan Jerzy de Barbaro – polski lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe książki:

Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotopowe Pacjent w swojej rodzinie Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem Smak wolności
Wszystkie książki Bogdan de Barbaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak polepszyć relacje w rodzinie

7.04.2020

Wywiad-rzeka ze znanym psychoterapeutą, specjalistą terapii rodzin. Najpierw omawiane są trzy przykłady terapii par wzięte z życia. Potem profesor de Barbaro fascynująco opowiada o praktyce i teorii terapii rodzin. To bardzo inspirująca lektura dla tych, którzy chcą polepszyć swoje relacje z bliskimi, ale też dla wszystkich zainteresowanych psycho... Recenzja książki I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta Kondratowicz

@almos@almos × 5

Moja opinia o książce

Opinie

@sebastianprokop26
2020-08-30
8 /10
Przeczytane Poradniki psychologiczne
@almos
2020-04-07
8 /10
Przeczytane ebook psychologia

Cytaty z książki

O nie! Książka I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta Kondratowicz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl