I szedł na święte kraju werbowanie...

Anna Oliwińska-Wacko
I szedł na święte kraju werbowanie...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niezwykła opowieść o żołnierzu Józefie Gwoździańskim, wujku Autorki, który we wrześniu 1939 roku "stanął do walki z najeźdźcą, i który po tej walce nigdy do domu nie powrócił". Poszukiwanie miejsca spoczynku wuja trawało kilkadziesiąt lat. Dopiero niedawno okazało się, że zginął podczas bitwy pod Jworowem 15 lub 16 września 1939 roku. Został pochowany we wspólnym grobie, w miejscowości Dobrostany koło Lwowa. Historię odnalezienia grobu wuja i pochowania jego szczątków w rodzinnym grobie w Dobrzechowie z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opisuje na kartach książki Autorka.
Wydawnictwo: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu
dodana przez: jbutton

Autor

Anna Oliwińska-Wacko Absolwentka filologii polskiej WSP w Rzeszowie, poetka, regionalistka i animatorka kultury. Mieszka i pracuje w Czudcu. Jest autorką tomików wierszy: "Codzienność" (1999), "Taki los" (2000), "Słowa dla Matki" (2007) oraz współautorką książek "Czudec...

Pozostałe książki:

Słowa dla Matki Zamyślenia
Wszystkie książki Anna Oliwińska-Wacko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę I szedł na święte kraju werbowanie...? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka I szedł na święte kraju werbowanie.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl