Opinia na temat książki Impresjonista

@AnnaKa26 @AnnaKa26 · 2011-08-11 14:32:56
Chcę przeczytać
Tajemnicza okładka, nie znany mi autor i sprzeczne recenzje na jej temat. Nie wiem co mnie skłoniło do jej czytania, ale wiedziałam, że chcę i muszę ją mieć w swojej biblioteczce. Książka zaczyna się bardzo interesująco i wciąga w zasadzie już od pierwszych stron. Nie brakuje w niej egzotycznej przyrody, smaku curry, ale również nie brakuje szokujących opisów losów bohatera. Czyta się płynnie, ale momentami zaczynala mnie juz męczyć i nudzić, jednak ciekawosć dalszych losów Prana nie pozwoliła mi się poddać. Książka jest o poszukiwaniu własnego JA. Od chwili poczęcia towarzyszymy naszemu bohaterowi w jego trudnym życiu. Poznajemu go jako niegrzecznego,rozkapryszonego i bogatego chłopca by za chwile przecierać oczy ze zdumienia i zgorszenia jakie towarzyszy nam czytając jego dalsze losy. Pozycja ta nie będzie moim numer jeden, ale na pewno zapamiętam ją na długo, dlatego polecam każdemu.
Impresjonista
3 wydania
Impresjonista
Hari Kunzru
7.5/10
Na przełomie wieków, w odległym zakątku Indii, angielski urzędnik slużby cywilnej poznaje młodą hinduskę podczas wyjątkowo ciężkiej ulewy. Dziewięć miesięcy później, rodzi się dziecko. Jego przyszłość...
Komentarze

Pozostałe opinie

niesamowita historia ciągłej zmiany własnego ja. czytanie wymaga trochę zacięcia, ale jeśli kogoś fascynuje kwestia tożsamości, to warto.

Unoszący się zapach curry. Raz jeszcze styl kolonialny z domieszką bohatera przeżywającego wewnętrzny konflikt tożsamości. Być, czy nie być..."angolem"...oto pytanie. Warto sprawdzić.

Być może muszę przeczytać ją raz jeszcze, ale nie urzekła mnie. Książka, którą przeczytałam i zapomniałam. Podobnie jak Transmisja tego samego autora.

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl