In Barcelona. Przewodnik. City Guide

1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
In Barcelona. Przewodnik. City Guide
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat stolicy Katalonii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku. "Barcelona" nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście.
W przewodniku znajdują się opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty. Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do kawiarni Casa Calvet, znajdującej się w kamienicy wzniesionej przez mistrza Antonia Gaudiego pod koniec XIX w., i do delikatesów La cuina d'en Garriga z takimi przysmakami jak hiszpańskie szynki i masło z Normandii. Nie ominiemy baru Marsella, w którym niegdyś popijali absynt Joan Miró, Pablo Picasso i Ernest Hemingway, ani hotelu Praktik Rambla położonego w samym sercu "szlaku modernistów" przy Rambla Catalunya.
Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach - polskim i angielskim.
Data wydania: 2011-02-11
ISBN: 978-83-268-0283-6, 9788326802836
Wydawnictwo: Agora
Stron: 155

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Często nie potrafimy trafić tam gdzie nie tylko wypada być, ale przede wszystkim gdzie powinn...

14.02.2011

Duże rozczarowanie. Jest to przewodnik raczej po restauracjach niż po samej Barcelonie. Jeśli miałbym wierzyć autorom, uznałbym, że w Barcelonie nie ma nic ciekawego do obejrzenia. 1/5 "przewodnika" stanowi tekst, z czego połowa jest po angielsku. jedna piąta tekstu dotyczy sztuki i architektury, a same artykuły pisane są w dość lakoniczny sposób. ... Recenzja książki In Barcelona. Przewodnik. City Guide

Moja opinia o książce

Opinie

@akabishop
2011-02-14
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka In Barcelona. Przewodnik. City Guide. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl